[email protected]
+48 690093100
Infolinia jest czynna codziennie, w godzinach od 10:00 do 20:00
Menu Zamknąć
0 0 zł
Twój koszyk jest na razie pusty
Strona Główna Blog O poduszkach Wypełnienie poduszki: jakie jest najlepsze?

Wypełnienie poduszki: jakie jest najlepsze?

Zamierzasz wybrać poduszkę i nie wiesz, jakie wypełnienie jest najlepsze? Ciekawi Cię, które wypełnienie jest najtańsze czy po czym poznać poduszkę dobrej jakości? Poniżej zebraliśmy dla Ciebie różne rodzaje wypełnień i podpowiemy Ci jaką poduszkę wybrać.

Rodzaje wypełnień poduszek - zalety i wady 

Najtańszym wypełnieniem poduszek jest molitan czyli piana PUR. Jest to materiał nieodpowiedni jako wypełnienie poduszek, ponieważ nie dopasowuje się wystarczająco do głowy ani szyi. Dlatego tego wypełnienia nie znajdziesz w poduszkach dostępnych w salonach DlaSpania. Niewskazane jest również wypełnienie z kulek, często spotykane w poduszkach do aromaterapii.  

Znalezienie najlepszego wypełnienia poduszek nie jest łatwe. Dla niektórych może to być piana pamięciowa. Dla innych lateks lub pierze. Wszystkie te materiały mają swoich zwolenników i przeciwników. Przeanalizujmy więc ich zalety i wady. 
 

Piana pamięciowa 

Poduszki z piany pamięciowej są obecnie bardzo popularne. Wynika to z kilku powodów. Zapewniają one doskonałe podparcie dla głowy i szyi. Dlatego też często można spotkać to wypełnienie z piany w poduszkach medycznych. Odpowiednie podparcie pomaga również w walce z odczuwalnym dyskomfortem w obrębie szyi. A wszystko to za sprawą wyjątkowego komfortu, który zapewnia piana pamięciowa. A jeśli cenisz sobie życie w zgodzie z naturą, w naszej ofercie znajdziesz również poduszki z BIO piany pamięciowej
 

Lateks 

Lateks wykorzystywany w produktach może być naturalny lub syntetyczny. W poduszkach dostępnych w naszym sklepie internetowym znajdziesz lateks naturalny lub połączenie lateksu naturalnego i syntetycznego. Warto zwrócić uwagę na to, że lateks sztuczny jest również odpowiedni dla alergików. Ten rodzaj wypełnienia stanowi naturalną ochronę przed pleśnią, bakteriami i roztoczami. Dodatkowo mieszanka naturalnego i syntetycznego lateksu szybko dostosowuje się do zmian ciała, zapewniając niezrównany komfort.

Pierze 

Pierze było używane jako materiał wypełniający w poduszkach od setek lat. W dzisiejszych czasach takie poduszki mogą wywoływać nostalgii i przywoływać wspomnienia z dzieciństwa, jak spanie pod puchową pierzyną babci. Tamte poduszki miały jednak jeden problem, ponieważ pierze było wsypywany do jednej komory, podczas spania, przesuwało się w górę, a rano budziliśmy się praktycznie bez poduszki. Jeśli i Ty jesteś miłośnikiem pierza, musisz wiedzieć, że nowe poduszki z pierza zapobiegają jego przesuwaniu spod szyi i głowy. Dzieje się tak dlatego, że pierze jest podzielone na komory, więc nie ma gdzie się przemieścić.  
 

Jak wybrać odpowiednie wypełnienie - jakie czynniki należy wziąć pod uwagę? 

Wybierz wypełnienie poduszki tak, aby spało Ci się na niej jak najwygodniej. Jeśli zmagasz się z alergią, unikaj poduszek z pierza i wybieraj poduszki antyalergiczne. Jeśli zależy Ci na bardziej ekologicznym stylu życia, poszukaj naturalnych wypełnień, takich jak BIO piana pamięciowa lub lateks. Jeśli zależy Ci na poduszce anatomicznej, poszukaj poduszki z piany pamięciowej.  

 Rozmiar poduszki jest często zależny od wypełnienia, wypełnienie poduszki 45×45 cm to najczęściej lateks lub piana pamięciowa. Poduszka w rozmiarze 40×40 cm będzie miała podobne wypełnienie. Z kolei poduszka o wymiarach 70×90 cm będzie prawdopodobnie wykonana z włókien poliestrowych lub pierza.  
 

Jak rozpoznać poduszkę wysokiej jakości 

Jakość poduszki w dużej mierze zależy od jej wypełnienia. Wysokiej jakości poduszka powinna podpierać głowę i szyję. Optymalnie, cały kręgosłup powinien być wyprostowany na poduszce i materacu. Głowa nie powinna być ani zbyt przechylona, ani zbyt mocno podparta. Kolejną oznaką dobrej poduszki jest to, że jej pokrowiec można prać bez utraty jego właściwości. Obecnie poduszki oferują pokrowce, które mogą dawać uczucie przyjemnego chłodzenia, dzięki czemu sen stanie się jeszcze bardziej komfortowy.  
 

Jaką poduszkę wybrać gdy odczuwasz dyskomfort w odcinku szyjnym kręgosłupa?  

Najlepsza poduszka to taka, która zapewnia prawidłowe ułożenie głowy i szyi. Dzisiejsze poduszki medyczne zapewniają doskonałe podparcie i są przy tym bardzo wygodne. Do każdej poduszki trzeba się jednak przyzwyczaić.