[email protected]
+48 690093100
Infolinia jest czynna codziennie, w godzinach od 10:00 do 20:00
Menu Zamknąć
0 0 zł
Twój koszyk jest na razie pusty
Strona Główna Blog O materacach Jaką twardość materaca wybrać?

Jaką twardość materaca wybrać?

Twardość jest jednym z najbardziej podstawowych kryteriów, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze materaca. Nie ma uniwersalnej zasady, według której można wybrać twardość materaca – jedni sięgają po twarde, inni preferuje miękkie. Czym różnią się od siebie poszczególne twardości i czym kierować się przy ostatecznym wyborze?

Materac kupujesz na co najmniej kilka lat, więc nie spiesz się z decyzją, aby go kupić, nawet jeśli jest w świetnej cenie. Jak zatem wybrać materac? Poza twardością weź pod uwagę jak najwięcej czynników – możesz dowiedzieć się, na co zwrócić szczególną uwagę w naszym przewodniku na temat wyboru materacy. Nie można powiedzieć, że miękki materac jest lepszy niż twardy i odwrotnie. Każdemu odpowiada inne odczucie. Najważniejsze jest, aby materac dostosował się do poszczególnych części ciała, a przede wszystkim, żeby podpierał kręgosłup tak, aby pozostał w swojej naturalnej krzywiźnie w czasie snu.

Jaką twardość materaca wybrać?

Między jakimi twardościami możesz wybierać i jakie mają właściwości?

W przypadku twardości materacy można ogólnie stwierdzić:

  1. Twardsze materace odpowiadają częściej mężczyznom, kobiety częściej sięgają po miękkie warianty.
  2. Podobnie osoby o większej wadze powinny wybierać spośród twardszych materacy, które pomogą utrzymać kręgosłup w naturalnej pozycji, w przeciwnym razie materac może się za bardzo zapadać.
  3. Dla dzieci wybierz średnio twarde i twarde materace. Ciało dziecka zapada się w zbyt miękkim materacu, co może nie być korzystne dla rozwoju jego kości, stawów i kręgosłupa.

W DlaSpania rozróżniamy twardość materacy w skali od 1 do 5:

  • 1 – bardzo miękki,
  • 2 – miękki,
  • 3 – średnio twardy,
  • 4 – twardy,
  • 5 – bardzo twardy.

W naszym asortymencie znajdziesz również materace o podwójnej twardości, tj. twardsze z jednej strony i bardziej miękkie z drugiej. Jeśli poczujesz, że potrzebujesz twardszego / bardziej miękkiego snu, po prostu odwróć materac. Materace o podwójnej twardości zalecamy szczególnie jako materace partnerskie - każdy z partnerów może sobie odwrócić materac na tę stronę, która mu bardziej odpowiada.

Skala twardości materacy

Bardzo miękki materac

Będzie niesamowicie wygodny, ponieważ otulisz się w nim jak w chmurce. Nasze bardzo miękkie materace wytrzymują codzienne obciążenia, a jednocześnie zapewniają stabilne podparcie dla kręgosłupa. Często są wyposażone w pokrowiec z efektem chłodzenia, dzięki czemu zminimalizujesz uczucie przegrzewania się w nocy.

Dla kogo nadają się bardzo miękkie materace:

Taki materac docenią wszyscy, którzy lubią spać na boku. Także osoby z bólem stawów, których mogłyby zbyt uciskać twardszy materac. Zbyt miękki materac nie jest jednak całkowicie odpowiedni dla seniorów, którzy mogą mieć problemy ze wstaniem z niego.

 

Miękki materac

Ma właściwości podobne do bardzo miękkiego materaca – oferuje bardzo komfortowy sen dzięki elastycznej i miękkiej powierzchni. Wszystkie nasze miękkie materace będą również dobrze podpierać Twój kręgosłup, abyś rano nie obudził się połamany. Nie martw się o ograniczenia wagowe. U nas znajdziesz miękki materac o nośności do 150 kg.


Dla kogo odpowiedni jest miękki materac:

Jeśli lubisz spać na boku, pokochasz miękki materac - materac otuli się w okolicy ramion i bioder, nie będzie Cię zbytnio naciskał. Docenisz go także, jeśli bolą Cię stawy i przewracasz się na twardej powierzchni innych materacy.


NASZA RADA:

Materac posiadający podział na strefy Bohemica Medical Graphite

Materac dla dwojga, ze sprężystych pian Flexifoam®, które dzięki swojej wyższej gramaturze zapewniają mu większą stabilność, dłuższą żywotność i większy udźwig.
Na zamówienie
od 959 zł

Materac masujący z piany pamięciowej Air Massage Memory 3.0

Air Massage Memory jest zaprojektowany tak, aby podczas leżenia masował Twoje mięśnie.
W magazynie
od 3 019 zł
od 2 113 zł


Średnio twardy materac

Najpopularniejszy i najlepiej sprzedający się typ materaca, uniwersalna twardość, która pasuje do największej liczby klientów. Jeśli wybierasz nowy materac, zawsze zaczynaj od średnio twardego materaca i stopniowo zmniejszaj lub zwiększaj jego twardość. Średnio twardy materac zapewnia stabilne podparcie dla kręgosłupa, ale także prawdziwy komfort – delikatnie otula ramiona i biodra, dzięki czemu można spokojnie spać bez obawy, że poczujesz gdzieś nieprzyjemny nacisk.


Dla kogo będzie odpowiedni średnio twardy materac:

Ten rodzaj materaca jest uniwersalny, pasuje do osób śpiących na boku, plecach i brzuchu, ale także będzie odpowiedni dla osób, które często się przewracają.


NASZA RADA:

Materac medyczny Romance Kashmir 24 + poduszka Leniwiec GRATIS

Materac ortopedyczny o wysokiej wytrzymałości odpowiedni dla alergików.
Na zamówienie
od 1 809 zł

Materac partnerski Duo Plus Visco

Materac dla par z czterema odczuciami twardości.
W magazynie
od 1 559 zł
od 1 247 zł

Materac sprężynowy z pianą ortopedyczną Green Comfort M

Prawdziwy komfort i doskonałe podparcie dla ciała - taki jest materac Green Comfort M.
W magazynie
3 329 zł
1 997 zł


Twardy materac

Najbardziej ulubiony model wśród mężczyzn. Gwarantuje świetne podparcie dla ciała i kręgosłupa, ale także komfort wszystkim, którzy lubią leżeć na sztywniejszej powierzchni. Kiedy wstajesz, łatwiej jest oprzeć się o materac, ponieważ nie zapadniesz się w nim. Ponadto większość twardych materacy oferuje większą nośność.


Dla kogo odpowiedni jest twardy materac:

Jeśli wybierasz materac dla osoby o wyższej wadze, wybierz twardy materac. Pasuje również dobrze do osób, które śpią na plecach lub brzuchu. Przy spaniu na boku, mógłby jednak nieprzyjemnie naciskać w okolicy ramion i bioder.


NASZA RADA:

Materac z zimnej piany Wanessa

Materac Wanessa - materac z piany wysokoelastycznej.
W magazynie
od 589 zł

Materac, którego pokrowiec posiada anatomiczne przeszycie Bordato

Materac Bordato doskonale kopiuje kształt ciała podczas leżenia i dostarcza doskonałe oparcie dla każdej części ciała.
W magazynie
od 1 049 zł

Materac z zimnej piany Adam

Kładąc się na materacu Adam doświadczysz pewnego oparcia, a materac dopasuje się do krzywizn kręgosłupa.
W magazynie
od 2 199 zł
od 1 759 zł


Bardzo twardy materac

Bardzo twarde materace zapewniają świetne podparcie dla kręgosłupa, ale także ułatwiają wstawania z łóżka. Polecamy go osobom o większej wadze – niektóre z naszych materacy mogą udźwignąć do 200 kg bez szybkiego wyleżenia. Jeśli kupujesz taki materac ze względu na limit wagowy, ale jest on dla Ciebie zbyt twardy, sprawdź najlepsze materace nawierzchniowe, które w łatwy sposób sprawią, że powierzchnia będzie bardziej miękka.


Dla kogo odpowiedni jest bardzo twardy materac:

Dla wszystkich, którzy potrzebują materaca o wyższym limicie wagowym, ale także dla tych, którzy najlepiej wysypiają się na twardej powierzchni. Będzie Ci najbardziej odpowiadać, jeśli śpisz na plecach lub brzuchu.

NASZA RADA:

Materac ze strefami anatomicznymi Memory Basic

Memory Basic - Odczucie piany pamięciowej ze strefami anatomicznymi.
W magazynie
od 2 489 zł
od 1 991 zł

Materac zapewniający komfort i pewne podparcie Sorrelina

Materac Sorellina oferuje Ci dwa poziomy twardości.
W magazynie
od 2 639 zł
od 1 847 zł
NASZA RADA: Masz wrażenie, że nadal po omacku wybierasz materac? Zadzwoń lub napisz do nas, chętnie doradzimy.

Jeśli boisz się zamówić materac za pośrednictwem sklepu internetowego, zatrzymaj się w jednym z ponad 80 salonów i po prostu go wypróbuj.

Dla pewności jednak sprawdź wcześniej w dziale obsługi klienta +48 690093100, że w wybranym przez Ciebie salonie znajdują się materace, które oglądasz. Nawet jeśli nie będziesz miał pewności, nigdy nie przyjdziesz do nas niepotrzebnie – mamy wszystkie odczucia materacy dostępne na rynku, dlatego na pewno znajdziemy dla Ciebie idealne rozwiązanie.