[email protected]
+48 690093100
Infolinia jest czynna codziennie, w godzinach od 10:00 do 20:00
Menu Zamknąć
0 0 zł
Twój koszyk jest na razie pusty
Strona Główna Blog O łóżkach Łóżko boxspring – czyli jakie?

Łóżko boxspring – czyli jakie?

Boxspring tu i boxspring tam. Gdy mówimy o łóżkach coraz częściej słyszysz właśnie to określenie, ale czy wiesz jakie ono ma znaczenie? Boxspring nie oznacza spania w pudełku, jak mogłaby sugerować nazwa. Łóżko typu boxspring to całkowite przeciwieństwo ciasnej zamkniętej przestrzeni. To jeden z najwygodniejszych typów łóżek jakie są dostępne na rynku. A na czym polega ten komfort?
Ten typ łóżka jest zaprojektowany tak, aby zapewnić jak największy komfort przez całą noc. Jest szczególnie popularny w Ameryce, ale Polacy również coraz bardziej zaczynają je lubić.
 

Jak wygląda łóżko typu boxspring?

Łóżko boxspring, czy też inaczej łóżko kontynentalne składa się z trzech części. Najniższa z nich to tzw. box (stąd boxspring), który jest podstawą całego łóżka. Na próżno jednak szukać w niej listew i stelaża. Składa się ona z drewnianej konstrukcji i części sprężynowej. To właśnie dzięki temu całe łóżko jest nie tylko stabilne, ale i bardzo wygodne.

Druga część to materac, którym najczęściej jest materac sprężynowy. Jednak teraz możesz go zastąpić również materacem pianowym lub materacem podzielonym na anatomiczne strefy. Tą część łóżka możesz dobrać tak, aby najbardziej Ci odpowiadała. Dzięki temu będziesz cieszyć się spokojnym snem.

Ostatnią częścią jest materac nawierzchniowy czyli topper. Jest to wiśnienka na torcie, ponieważ sprawia, że całe łóżko jest idealnie dopasowane. Wybierz topper w zależności od swoich potrzeb. Możesz wybrać zarówno topper, który w odczuciu będzie bardziej miękki lub jeśli wolisz twardszy.


 

Łóżka boxspring z przestrzenią do przechowywania

Prawdziwe amerykańskie łóżko boxspring jest niestety pozbawione miejsca do przechowywania. Europejczycy przyzwyczajeni do przestrzeni do przechowywania pod łóżkiem poradzili sobie jednak z tym problemem. Przenieśli sprężyny nad system przechylania i voilà, mamy przestrzeń do przechowywania. Możesz więc wybrać, czy chcesz łóżko boxspring ze schowkiem, czy bez.
 

Łóżka podwójne vs. pojedyncze 

Ze względu na swoją popularność, łóżka boxspring są dostępne w wielu rozmiarach. Możliwość dopasowania sobie rozmiaru łóżka pozwala na pełną swobodę, więc to od Ciebie zależy, który z nich wybierzesz. Jeśli rozmiar Twojej sypialni na to pozwala, możesz wybrać łóżko boxspring 200×200 cm. Jednak możesz też zdecydować się na łóżko boxspring o standardowych wymiarach 180×200 cm lub 160×200 cm. W przypadku bardzo małych sypialni sprawdzi się łóżko boxspring 140×200 cm. Ten rozmiar jest również odpowiedni dla osób, które chcą spać same ale mieć przy tym dużo miejsca.

Łóżka we wszystkich rozmiarach również z miejscem do przechowywania są oczywiście dostępne stacjonarnie w naszych salonach. Możesz więc być spokojny, w mgnieniu oka znajdziesz łóżko boxspring 140×200 cm z miejscem do przechowywania idealnie dobrane pod Ciebie.
 

Zalety i wady łóżka boxspring w porównania do standardowego łóżka

Zalety tego rozwiązania są następujące:
  • wygoda,
  • cena łącznie z materacem i topperem,
  • wysokość łóżka,
  • kompatybilność.
Jeśli przyjrzymy się im szczegółowo, zaletą jest wspomniany wcześniej komfort, który gwarantuje zabudowana podstawa oraz połączeniu materaca z topperem.

Cena tych łóżek jest wyższa, jednak do łóżka nie trzeba dokupować nic więcej. Patrząc na to całościowo – opłaca się to bardziej.

Zaletą jest również wysokość łóżka. Boxspring jest wyższy ze względu na trzy części, więc przyjemniej i łatwiej się z niego wstaje. Ten typ łóżka jest również odpowiedni dla osób starszych i osób z bólami kręgosłupa.

Przez kompatybilność rozumiemy sposób, w jaki można stworzyć swój boxspring, aby pasował do Ciebie. Wybór materaca, toppera, a nawet to, czy chcesz łóżko z wezgłowiem czy bez, zależy wyłącznie od Ciebie. To Ty decydujesz czy łóżko ma mieć miejsce do przechowywania. Możesz również wybrać tkaninę łóżka pasującą do wyglądu Twojej sypialni. A jeśli jesteś skłonny wydać trochę więcej pieniędzy, możesz również kupić łóżko boxspring z regulacją. Wszystko zależy od Ciebie

Wady takiego rozwiązania to: 
  • tkanina na całym obwodzie łóżka,
  • wyższa cena.
Minusem jest to, że łóżko jest w całości obite tkaniną, więc trzeba je regularnie czyścić i odkurzać, żeby nie rozmnażały się w nim roztocza. Wadą może też być wyższa cena, dopłacasz, ale pamiętaj, że cena jest taka sama jak za wysokiej jakości łóżko ze stelażem i materacem.
 

Jak wybrać łóżko boxspring – twardość i inne ważne sprawy

Kompatybilność boxspringu może okazać się czasami przeszkodą. Wiemy, że ilość opcji może być przytłaczająca, dlatego mamy kilka rad:
  • wybierz twardość materaca w zależności od pozycji, w której śpisz,
  • wypróbuj całe łóżko w sklepie, aby sprawdzić, czy połączenie materaca i toppera napewno Ci odpowiada,
  • jeśli nie jesteś pewien, zapytaj swojego specjalistę ds. zdrowego snu. 
Jeśli chodzi o design, kieruj się sercem i własnym gustem. Łóżko boxspring dominuje w sypialni, dlatego przy podejmowaniu decyzji weź pod uwagę otoczenie całej sypialni.