powrót do listy artykułów

Podłoga w sypialni

Sypialnia należy do najważniejszych pomieszczeń w naszym domu, ponieważ tam, podczas snu odpoczywamy i regenerujemy siły, oraz nabieramy energii. Musimy oczywiście zadbać o sprzyjające warunki. Dystraktorów, które przeszkadzają nam osiągnąć satysfakcjonującą jakość snu jest cały szereg – hałas, światło, temperatura, wielkość pokoju, w którym zasypiamy, twardość materaca, uwierająca poduszka. To wszystko ma znaczenie, ponieważ sypialnia to nie tylko łóżko, ale oddziałuje na nas jako zbiór czynników.

Dominujący element wnętrza

Na to, jak się będziemy w sypialni czuć, w dużym stopniu wpływa również podłoga. Jej wyborowi nie poświęcamy zazwyczaj tyle uwagi, na jaką zasługuje. Zamiast tego, zajmujemy się w głównej mierze wzornictwem łóżka, kolorem bielizny pościelowej, zasłon, czy dodatkami wnętrzarskimi, które będą korespondować ze stylem, w jakim jest urządzona sypialnia. Skupiamy się na detalach, zapominając o dominującym i oczywistym elemencie całego pomieszczenia. To właśnie wykładzina podłogowa jest w stanie uczynić pomieszczenie przytulnym i ciepłym, nie tylko pod względem wizualnym, ale także w bezpośrednim kontakcie. Wstajemy rano o wiele przyjemniej, kiedy nasze bose stopy po opuszczeniu ciepłego łóżka spoczną na pięknej, ciepłej i przyjemnej w dotyku podłodze.

Koniec dywanów?

Przez długie lata, dywany miały swoje stałe miejsce w sypialniach, aczkolwiek na pewno nie są najlepszym wyborem do domów alergików, wymagająca jest również ich konserwacja. Ponieważ podłoga wpływa również na jakość powietrza i wspiera utrzymanie środowiska wolnego od kurzu, dlatego przeważnie od dywanów się już odchodzi. Większą popularnością cieszą się inne alternatywne materiały, które są optymalne pod kątem swojego składu i praktyczności. Błędem nie będzie na pewno wybór podłogi winylowej, która zwraca uwagę nie tylko tym, że grzeje, ale jest również miękka i elegancka. Jej piękne wzory są dosłownie ucztą dla oczu.

Boom na materiały naturalne

Materiały pochodzenia naturalnego cieszą sie w ostatnim czasie wielkim zainteresowaniem – coraz więcej osób nie pozostaje obojętnymi wobec wyboru pomieszczenia i materiałów do jego urządzenia.  Do absolutnych pewniaków, które nigdy nie wyjdą z mody, należą drewniane parkiety. W naszych sypialniach zaczynają również pojawiać się takie materiały, jak korek naturalny, wykładziny marmoleum, które dzięki swym właściwościom antybakteryjnym są dobrym wyborem również dla alergików i astmatyków. Wymagania dotyczące nowoczesnego mieszkania w zgodzie z naturą spełniają ekologiczne podłogi wyprodukowane z surowców odnawialnych bez chemicznych dodatków, które są bezpieczne jak dla nas, tak i dla środowiska naturalnego. Są w stanie wytrzymać wysokie obciążenia, czyli są wytrzymałe i mają dobre właściwości użytkowe. Dostępny jest szeroki wachlarz wzorów, w tym atrakcyjne wzory drewna. Wybierz zatem według własnych preferencji i stwórz sypialnię, w której bajecznie wypoczniesz.


Najnowsze artykuły

Gdy boli szyja podczas używania poduszki zdrowotnej

Kupiliście poduszkę ortopedyczną i od tego czasu cierpicie na ból kręgosłupa szyjnego albo od tego czasu źle śpicie? Nie jesteście pewni, czy kupiliście odpowienią poduzskę? Na wszytkie pytania odpowiedzą  specjaliści z Centrum zdrowego snu. Niketórzy ludzie twierdzą, że dopiero po…

więcej

Pomysły i triki na bezsenność

Wstawajcie i zasypiajcie zawsze w jednakowym czasie - nawet w weekend.  Nie śpijcie w ciągu dnia. Cztery godziny przed spaniem nie pijcie napojów z kofeiną - kawę, herbatę, colę. Dwie godziny przed spaniem nie pijcie alkoholu i nie palcie. Jeżeli was palenie uspokaja,…

więcej