[email protected]
+48 690093100
Infolinia jest czynna codziennie, w godzinach od 10:00 do 20:00
Menu Zamknąć
0 0 zł
Twój koszyk jest na razie pusty
Strona Główna Blog O materacach Kiedy plecy bolą nawet na nowym materacu

Kiedy plecy bolą nawet na nowym materacu

Zakupienie nowego materaca po upływie dziesięciu (czy nawet więcej) lat, jest właściwym posunięciem, nie tylko ze względów zdrowotnych. Dobry materac powinien w każdych warunkach napełnić Twoje oczekiwania dotyczące satysfakcjonującego snu. Co jednak robić w sytuacji, kiedy wybrałeś nowy materac, a efektu - jakim miał być lepszy sen, mimo upływu kilku nocy, wciąż nie widać?

Wszystko zaczyna się od odpowiedniej twardości

Stopień twardości materaca jest najważniejszym kryterium doboru. Podjęta decyzja odbija się na jakości naszego snu. Nigdy nie podejmuj jej na podstawie stereotypów, które podświadomie ciągną Cię do zakupienia materaca o podobnej twardości jak ten, na którym do tej pory spałeś.

Materac dobierz do swojej aktualnej wagi oraz do swojej ulubionej i najczęstszej pozycji snu. Dla ludzi o większej masie - lepszy jest twardszy materac; jeśli całą noc leżysz na plecach – sięgnij po twardszy materac, jeśli natomiast najchętniej śpisz na boku lub na brzuchu – powinieneś swoje zainteresowanie skierować na bardziej miękki materac.

Nie musisz się obawiać, nasz doświadczony profesjonalny konsultant chętnie pomoże Ci dobrać odpowiedni dla Ciebie materac.

 


 

Daj plecom czas, by się przyzwyczaiły

Wyczekiwałeś momentu, kiedy na nowym materacu obudzisz się wypoczętym, a zamiast tego czujesz się jeszcze bardziej zmęczonym i połamanym, niż kiedy spałeś na starym materacu? Zesztywniałe mięśnie pleców podpowiadają, że coś tu nie gra.

Nie trać nadziei… Jeśli aż do tej pory spałeś na materacu złej jakości, to Twoje ciało przyzwyczaiło się do niewłaściwej pozycji w trakcie snu, a zmienienie tego przyzwyczajenia jest dla niego wysiłkiem. Na lepiej dobranym materacu, ciało nagle jest zmuszone do ułożenia się w poprawnej dla niego pozycji - mięśnie muszą się do tego przyzwyczaić. Niestety, z tego powodu powrót do prawidłowej pozycji w trakcie snu może być na początku niewygodny, a nawet bolesny.

Ból oraz sztywność mięśni, powinny ustąpić do dwóch tygodni, następnie z każdym dniem powinna się poprawiać kondycja ciała. Co więcej, dobrze dobrany materac po kilku miesiącach użytkowania wpłynie także na złagodzenie przewlekłych problemów z plecami i stawami. Dlatego zalecamy, by przed orzeczeniem o materacu, że jest „zły” – przespać się na nim przez co najmniej 2 tygodnie, tym samym dając organizmowi czas na przyzwyczajenie się do zmiany. Oczywiście, jeśli materac po dłuższym czasie nadal Ci nie odpowiada, z pewnością należy go wymienić.