[email protected]
+48 690093100
Infolinia jest czynna codziennie, w godzinach od 10:00 do 20:00
Menu Zamknąć
0 0 zł
Twój koszyk jest na razie pusty
Strona Główna Blog O poduszkach Gdy od korzystania z poduszki anatomicznej boli szyja

Gdy boli szyja podczas używania poduszki zdrowotnej

Czy byłeś świadkiem tego, że ktoś, po zakupieniu sobie poduszki anatomicznej zaczął uskarżać się na ból w szyi? Może sam tego doświadczyłeś? Lub znasz z opowieści? Przy poduszkach tego typu, nie wystarczy wybrać odpowiedni model, trzeba jeszcze we właściwy sposób się na niej ułożyć, aby rzeczywiście spełniała ona swoje zadanie, by działała tak, jak tego potrzebujesz.

Co jest przyczyną bólu pleców i szyi, który pojawia się po rozpoczęciu korzystania z nowej poduszki? Ból może się pojawiać przy nieodpowiednio dobranej poduszce (pod względem typu poduszki); ale nie jest to reguła. Przyczyną bólu może być też to, że organizm jeszcze nie zdążył się przyzwyczaić do nowej poduszki – czyli niewystarczająco długi okres adaptacyjny.

Źle wybrany typ poduszki

Pierwsza wymieniona przyczyna bólu, to korzystanie z poduszki o nieodpowiednim dla użytkownika kształcie lub niewłaściwie dobranej wysokości. Druga przyczyna dolegliwości bólowych, to dość drastyczne przejście z klasycznej poduszki na poduszkę anatomiczną. Człowiek, który jest przyzwyczajony do spania na miękkiej poduszce, wypełnionej pierzem lub pustym włóknem (do tego często przyzwyczajony również do leżenia na kilku warstwach poduszek pod głową), musi się najpierw przyzwyczaić do poduszki anatomicznej. Mięśnie szyi są przyzwyczajone do leżenia w niewłaściwej pozycji; kiedy więc taki człowiek położy się na poduszkę ortopedyczną, jego organizm jest przymuszany do leżenia w pozycji anatomicznej (właściwej), pozycji innej niż zawsze – na co może zareagować bólem szyi, sztywnością mięśni, czy bólem pleców. Ale ból tego pochodzenia zaniknie w przeciągu tygodnia – do dwóch tygodni. Jeśli już teraz masz jakieś problemy zdrowotne, koniecznym jest, abyś przyzwyczaił się do poduszki profilowanej anatomicznie.

Dlaczego warto sobie kupić poduszkę anatomiczną?

Dobrze jest kupić poduszkę anatomiczną: przy problemach z szyjnym odcinkiem kręgosłupa, ale również jako środek mający zapobiec tym problemom. Zapewni ona doskonałe podparcie głowy i szyi. Jest odpowiednia dla każdego, dla kogo istotnym jest, by zdrowo spać.

Poduszki anatomiczne są produkowane z piany wiskoelastycznej (pamięciowej), wrażliwej na nacisk i temperaturę; oznacza to, że poduszka zmięknie pod położoną na niej głową, po czym dokładnie dopasuje się do kształtu głowy i karku oraz pozwoli na rozluźnienie mięśni szyi oraz ramion. Poduszki te - oczywiście ze względów higienicznych - posiadają pokrowiec, który można zdjąć i wyprać. Jego jedyną niedogodnością jest chyba jedynie wyższa cena zakupu, jednak z długoterminowego punktu widzenia – jest to inwestycja do zdrowego, dobrego snu.Dla kogo poduszka anatomiczna nie jest dobrym rozwiązaniem?

Poduszki mają różne kształty i rozmiary, są bowiem przeznaczone dla różnych pozycji, w jakich ludzie śpią. Zatem dla każdego można znaleźć odpowiednią poduszkę.

Poduszki anatomiczne są produkowane w różnych kształtach, a każdy z tych kształtów jest przeznaczony dla innej pozycji ułożenia się do snu. Niektóre są przewidziane do spania na boku i plecach, inne wyłącznie do spania na boku, jeszcze inne – wyłącznie do spania na brzuchu; istnieją też komfortowe poduszki, które można wykorzystać do każdej pozycji snu i również będą one spełniać swoją funkcję: dopasują się do kształtu odcinka szyjnego kręgosłupa oraz do kształtu głowy.

Jakie są różnice pomiędzy poszczególnymi kształtami poduszek

Każdy kształt jest przewidziany dla konkretnej pozycji snu; jednak najlepsze właściwości ortopedyczne ma poduszka z kształtem podwójnej fali (popatrz na obrazek). Jeśli już teraz pojawiają się u Ciebie problemy z szyjnym odcinkiem kręgosłupa, to zazwyczaj najlepszym rozwiązaniem jest przyzwyczajenie się do właśnie tego typu poduszki.Jak to jest z tą alchemią pomiędzy poduszką a materacem?

Poduszka anatomiczna to rozwiązanie obejmujące jedynie obszary: głowy, karku oraz ramion; nie ma więc zasadniczego wpływu na jakość snu w sytuacji, kiedy ktoś śpi na nieodpowiednim dla niego materacu. Istotnym więc jest, by zadbać o dobre dobranie zarówno poduszki, jak i materaca – jednocześnie. Jeśli jednak nie masz takiej możliwości, a chcesz poprawić swój sen chociażby samą zmianą poduszki, to pamiętaj, by wybierać ją zgodnie z typem materaca, z jakiego w tej chwili korzystasz; dobrze dobrany materac jest bowiem najważniejszy dla komfortowego i zdrowego snu.

Poduszki anatomiczne cieszące się największą popularnością wśród dorosłych i wśród dzieci.

Wśród naszych klientów, najdłużej cieszy się popularnością poduszka anatomiczna TEMPUR® Original, a to ze względu na jej zdolności do minimalizowania problemów zdrowotnych w obrębie kręgosłupa szyjnego. Popularnością cieszy się również uniwersalna poduszka TEMPUR® Ombracio, która jest odpowiednia m.in. do spania na brzuchu. Dzieci mogą skorzystać z każdej poduszki anatomicznej, jednakże pod warunkiem, że będzie to model o najniższej wysokości. U wszystkich poduszek anatomicznych marki TEMPUR® istnieje możliwość wyboru wysokości poduszki, inni producenci zazwyczaj nie oferują takiej możliwości.

Jeśli wypróbowałeś już wszystkich naszych rad i masz wrażenie, że żadna z nich nie opisuje Twojej sytuacji, zwróć się do naszych specjalistów do spraw zdrowego snu – doradzimy tak, by produkt pasował jak uszyty na miarę.