[email protected]
+48 690093100
Infolinia jest czynna codziennie, w godzinach od 10:00 do 20:00
Menu Zamknąć
0 0 zł
Twój koszyk jest na razie pusty
Strona Główna Blog O łóżkach 5 kryteriów, według których najczęściej wybieramy łóżko

5 kryteriów, według których najczęściej wybieramy łóżko

Przyjrzyjmy się pięciu kryteriom, według których najczęściej wybieramy swoje nowe łóżko i pozwól się zainspirować.

Twoje łóżko potrzebuje nowej oprawy, stare meble najlepsze lata mają już za sobą i trzeba je wymienić, ściany potrzebują odmalowania.  Znajoma sytuacja? A może dopiero urządzasz nowe gniazdko do codziennego spania i odpoczynku?  Przyjrzyjmy się pięciu kryteriom, według których  najczęściej wybieramy swoje nowe łóżko i pozwól się zainspirować.

Wybieramy nowe lozko

1. Cena

Zasadniczą rolę podczas wyboru jakiegokolwiek produktu odgrywa cena. Naturalnie musimy kierować się swoimi możliwościami i ustalonym budżetem. Chcemy mieć korzystne dla zdrowia łóżko, ale musimy pozostać również realistami. Jak w przypadku większości towarów, również w łóżkach obowiązuje zasada, że wyższej jakości materiały mają odzwierciedlenie w cenie. Nie obawiaj się jednak z wyprzedzeniem. W naszej ofercie łóżek znajdziesz wszystkie kategorie cenowe. W e-shopie jest również bardzo użyteczne stosowanie filtrów wyboru, które bardzo ułatwią poszukiwania odpowiedniego dla siebie łóżka.

2. Rozmiar

Łóżko dla jednego, czy dwa? A może potrzebujesz nietypowych rozmiarów? Łóżko w sypialni zabiera stosunkowo sporo miejsca, dlatego nie jest zaskoczeniemi, że również ten czynnik wyraźnie wpływa na nasz wybór. Jeżeli jesteś studentem i wybierasz łóżko do swojego tymczasowego mieszkania, albo twoim celem jest wybór łóżka dla dziecka, które już wyrosło z łóżeczka dla niemowląt, wystarczy ci łóżko pojedyncze.  Jednakże dorosłym osobom, ze stałym miejscem zamieszkania, którego nie będą zmieniać co parę miesiecy, zalecamy zaopatrzenie się w łóżko podwójne, nawet jeżeli obecnie nie mają żadnego partnera. Sytuacja może się zawsze bardzo szybko zmienić, zbędne jest zatem kupowanie łóżka pojedynczego, a następnie za parę miesięcy łóżka podwójnego.  W przyszłości z pewnością będzie ci potrzebne większe łóżko, a tymczasem możesz się wygodnie wyciągnąć. 

3. Kolor i materiał

Dopasowanie całego wnętrza sypialni nie jest łatwym zadaniem, ale na pewno nie jest niemożliwe. Z tego mnóstwa kolorów, odmian i materiałów może zakręcić się w głowie. Na wstępie powinniśmy wybrać pomiędzy naturalnym drewnem a łóżkiem tapicerowanym. Piękną, przestronną sypialnię stworzysz na przykład dzięki dębowemu, czy bukowemu drewnu, które możesz wybrać w różnych odcieniach jasnych i ciemnych. Również łóżka tapicerowane znajdują rzeszę sprzymierzeńców, dzięki szerokiej gamie kolorów, materiałów i wersji.

4. Jakość

Łóżko w większości przypadków wybieramy na kilka przyszłych lat. Dlatego powinniśmy wybierać naprawdę wysokiej jakości łóżka ze stabilnymi okuciami, z dobrego materiału, nie zapominając o wykończeniu powierzchni drewna. W przypadku łóżek drewnianych doskonałym wyborem jest wykończenie mieszanką oleju i wosku, gdzie olej wnika na głębokość 1-2 mm w strukturę drewna. Wosk pozostały na powierzchni tworzy jedwabisty połysk. Ten wariant jest również łatwy w konserwacji. Do utrzymania czystości wystarczy ci jedynie sucha lub wilgotna szmatka.

5. Praktyczność

Łóżko wybieramy również pod tym kątem, aby było nie tylko piękne i designerskie, ale również praktyczne. Jeżeli potrzebujemy dodatkowej przestrzeni, dobrze jest pomyśleć o pojemniku na pościel pod łóżkiem. Może mieć postać wysuwanych szuflad, ale świetną opcją jest też pojemnik wewnętrz łóżka, dostępny po podniesieniu stelaża i materaca. Nie zapomnij również o łóżkach typu boxspring, gdzie dostajesz kompletne rozwiązanie w jednym zestawie, czyli łóżko, ramę, stelaże i materac.

Wszystko to znajdziesz w ofercie łóżek DlaSpania. Wystarczy tylko wybrać, albo zatrzymać sie w jednym z naszych salonów.