[email protected]
+48 690093100
Infolinia jest czynna codziennie, w godzinach od 10:00 do 20:00
Menu Zamknąć
0 0 zł
Twój koszyk jest na razie pusty
Strona Główna Blog Porady o zdrowym śnie Jak wybrać odpowiednią poduszkę dla siebie?

Jak wybrać odpowiednią poduszkę dla siebie?

Poduszka do spania to materac dla głowy, dlatego tak jak w przypadku tradycyjnego materaca, źle dobrana obniży jakość i komfort Twojego snu. Im gorzej dobrana poduszka tym większe ryzyko, że rano obudzisz się ze sztywnym karkiem i bólem głowy. A to jest coś, czego wszyscy chcemy uniknąć.

Nie można się dobrze wyspać bez dobrej poduszki.

Jak sprawdzić, czy masz odpowiednią poduszkę? To zależy od pozycji, w której śpisz. Jeśli leżysz na boku, poduszka musi utrzymywać szyję prostą. Głowa nie powinna się nienaturalnie wyginać w żadną stronę. 

Ta poduszka jest za wysoka.

 

Na tej poduszce głowa jest odwrócona w dół.

 

Ta poduszka do spania na boku jest odpowiednia, ponieważ kręgosłup znajduje się w lini prostej.

 

W przypadku spania na plecach sytuacja wygląda podobnie.

Przy wysokiej poduszce głowa będzie zbyt wygięta do przodu.

 

Zbyt niska poduszka sprawi, że głowa będzie za bardzo wygięta do tyłu.

 

Dopiero takie ułożenie głowy jest prawidłowe. Kręgosłup w odcinku szyjnym powinien leżeć na poduszce prosto i naturalnie.

Ważne jest, aby kłaść głowę na poduszczce o odpowiedniej wysokości. Gdy śpisz na brzuchu sytuacja wygląda jednak inaczej. Polecamy wybrać poduszkę specjalnie dostosowaną kształtem do spania na brzuchu, która jest dodatkowo możliwie najniższa.

Innym sposobem jest wypróbowanie poduszki na materacu, który jest podobnej twardości jak ten, na którym śpisz w domu. Ta sama poduszka będzie zachowywać się zupełnie inaczej na miękkim materacu i na twardym.

 

Natomiast ta poduszka będzie odpowiednia również w przypadku miękkich materacy.

 

Przy twardym materacu nie wypełnia już szczeliny między szyją a materacem tak jak powinna.

 

Warto zwrócić uwagę na jeszcze jeden istotny szczegół. Poduszka powinna znajdować się nad ramionami. Ramiona zawsze powinny opierać się wyłącznie na materacu. Wszyscy jesteśmy różni, niektórzy mają dłuższe szyje, niektórzy krótsze, dlatego dla każdego odpowiednia będzie inna poduszka.

Rozmiar i wysokość poduszek również odgrywa istotną rolę. Jeśli większość nocy spędzasz w jednej pozycji, możesz wybrać specjalne poduszki anatomiczne do spania na brzuchu, boku lub plecach. Możesz też wybrać uniwersalny kształt, który będzie Ci służył niezależnie od tego, w jakiej pozycji śpisz. Szczególnie polecamy wybierać poduszki z piany termoelastycznej lub materiału Tempur, które najlepiej dopasowują się do kręgosłupa i pozwalają na idealne ułożenie głowy. Jeśli te materiały Tobie nie odpowiadają nie musisz się martwić, istnieją inne rozwiązania, które zagwarantują zdrowy sen.

 

Czy to wszystko nadal brzmi dla Ciebie jak czarna magia? Obecnie na rynku są setki poduszek i nie jest łatwo wybrać tę właściwą. Jeśli wciąż nie wiesz jaka poduszka będzie odpowiednia dla Ciebie, odwiedzić jeden z naszych specjalistycznych salonów lub skonsultuj się z naszymi ekspertami za pośrednictwem czatu lub telefonu. Wspólnie wybierzemy idealna poduszkę dla Ciebie.