[email protected]
+48 690093100
Infolinia jest czynna codziennie, w godzinach od 10:00 do 20:00
Menu Zamknąć
0 0 zł
Twój koszyk jest na razie pusty
Strona Główna Blog O materacach Jak wybrać materac po operacji i przy bólu biodra?

Jak wybrać materac po operacji i przy bólu biodra?

Ból biodra to nieprzyjemne uczucie. Szczególnie dla osób lubiących aktywność fizyczną, tego rodzaju ból może być znacznie ograniczający. Jego przyczyny mogą być różne, a jedną z nich może być sposób i miejsce spania. Gdy ustalisz przyczynę bólu, rozwiązanie problemu z bólem biodra może być dużo łatwiejsze.

Gdy cierpisz na ból biodra z powodu materaca 

Jeśli ból biodra pojawia się w nocy lub rano, prawdopodobnie jest to wina Twojego materaca. Osoby lubiące spać na boku mogą szczególnie odczuwać takie problemy. Ta pozycja snu wymaga innego rodzaju materaca niż spanie na plecach czy brzuchu. Ból biodra przy śnie na boku może być spowodowany bardzo twardym lub zbyt miękkim materacem.1 Idealny materac dla osób preferujących spanie na boku powinien być odpowiednio miękki w okolicach bioder i ramion, jednocześnie powinien w odpowiedni sposób podpierać kręgosłup. Dzięki temu uzyskasz naturalne i zdrowe ułożenie nie tylko kręgosłupa, ale także całego ciała. 

Jeśli śpisz na dobrym materacu, a ból nadal się utrzymuje, spróbuj umieścić poduszkę między kolanami, co poprawi pozycję bioder podczas snu na boku. Jeśli to nie pomaga, niestety, będziesz musiał nauczyć się spać w innej pozycji, w najlepszym przypadku na plecach. Jeśli po zmianie pozycji snu ból nadal się utrzymuje, pomocna będzie wizyta u lekarza.  

Najzdrowszą pozycją do spania jest właśnie spanie na plecach. Do tej pozycji zaleca się twardy lub bardzo twardy materac. Wybierz poduszkę do spania na plecach, która będzie niższa, aby głowa nie była uniesiona zbyt wysoko ponad kręgosłup.
 

Ból biodra przy artrozie 

Artroza to choroba, która z powodu pewnych procesów powoduje uszkodzenie chrząstki. Przyczyn może być kilka, począwszy od nadwagi, naturalnego starzenia się, przeciążenia stawu, urazu lub innych chorób. Artroza biodra może mieć dwa etapy - uszkodzenie stawu i jego zużycie. Pierwszy to początkowa artroza, drugi to już jej zaawansowane stadium. Leczenie zawsze zależy od stopnia uszkodzenia tkanek, jednak w przypadku dużego uszkodzenia często zalecana jest operacja. 

Po operacji biodra lekarze zalecają wybór twardego materaca. Łóżko wraz z materacem powinno mieć około 70 cm wysokości, ponieważ biodra nie powinny być zginane o więcej niż 90 stopni przez okres 3 miesięcy.  
 

Materace i łóżka po operacji biodra 

W tym temacie zawsze możesz skonsultować się lekarzem lub fizjoterapeutą. Biorąc pod uwagę opisane wyżej fakty, wybraliśmy dla Ciebie materace i łóżka, które powinny być dobrym rozwiązaniem po operacji biodra: 
 

Materac masujący z piany pamięciowej Air Massage Memory 3.0, 90x200 cm

W magazynie
3 379 zł
2 365 zł

Łóżko z litego drewna - buk Lugo, 180x200 cm, wersja BK1 naturalny

W magazynie
6 190 zł

Materac sprężynowy Adam Pocket 5.0, 90x200 cm

W magazynie
3 119 zł
2 495 zł

Łóżko z litego drewna z eleganckim designem - buk naturalny Amien, wersja BO101, 180x200 cm

W magazynie
4 299 zł