[email protected]
+48 690093100
Infolinia jest czynna codziennie, w godzinach od 10:00 do 20:00
Menu Zamknąć
0 0 zł
Twój koszyk jest na razie pusty

Wpuść wiosnę do sypialni!

Wiosna to nie tylko czas, w którym wszystko dookoła kwitnie a przyroda budzi się z zimowego snu; jest to również czas wielkich porządków. Nie powinny one ominąć żadnej sypialni. Zatroszcz się o nią i wytwórz z niej czyste miejsce, aby Twój sen był bardziej spokojny.

Jeśli chodzi o porządki, to mamy tendecję by omijać przy nich sypialnię; nie poświęcamy jej tyle uwagi, na ile by sobie zasługiwała. A przy tym sprzątanie sypialni nie jest mniej ważne i ma znaczący wpływ na jakość naszego snu; spanie w zakurzonym i brudnym pomieszczeniu nie przysłuży się naszemu zdrowiu nawet w najmniejszym stopniu. Dlatego zalecamy, by całościowe wiosenne porządki przeprowadzić również w sypialni.

Poświęć sypialni wystarczającą ilość uwagi

Zacznij od posprzątania całego pomieszczenia, dokładnie oczyść z kurzu wszystkie powierzchnie. Sypialnia powinna być przestrzenią spokoju i relaksu, przestrzenią służącą odpoczynkowi. Pozbądź się zbędnych rzeczy, które zabierają przestrzeń lub poniewierają się na różnych miejscach. Przejrzyj również zawartość swojej szafy; jeśli znajdziesz tam rzeczy, których już długo nie nosisz – daj im drugą szansę, niech się dostaną do kogoś, komu mogą jeszcze posłużyć. W tym celu skorzystaj np. z kontenera na ubrania, którego zawartość powędruje do różnych domów i organizacji non-profit. W sypialni nie powinniście mieć powystawianych zbędnych rzeczy; raczej mielibyście się postarać wytworzyć przestrzeń dzieloną przez dwoje partnerów. Dlatego nie zaleca się trzymania w sypialni fotografii swoich dzieci; a jeśli już jakieś fotografie – to ze wspólnych przeżyć obojga partnerów.


 

Jak czyścić łóżko?

Robiąc porządki, na pewno warto poświęcić szczególną uwagę na wyczeszczenie łóżka. Jest to miejsce, w którym mogą występować roztocza i bakterie; miejsce w którym nieustannie gromadzą się spadające włosy i drobinki złuszczającej się skóry. Aby nie dać roztoczom szansy, należy zapobiegać ich występowaniu poprzez regularne pranie pościeli w ciągu całego roku. Dlatego również wiosenne porządki zacznij od wyprania prześcieradełposzewek na kołdry, kołder i poszewek poduszek. Zawsze zajrzyj na etykietę i upewnij się, że dany produkt można prać, sprawdź również w jakiej temperaturze można go prać. Jeśli na materacu masz nasz ochraniacz, oczywiście wypierz i ochraniacz: i to w temperaturze aż 90 °C. Po wypraniu, ostrożnie wyjmij ochraniacz z pralki i pozbądź się nadmiaru wody, która tam zostanie. Następnie zatroszcz się również o materac, który zalecamy wywietrzyć i odkurzyć; w przypadku, że Twój materac posiada zdejmowalny pokrowiec – wypierz również sam pokrowiec. Na koniec ubierz kołdry w jasne barwy i wzory, które będą uwieńczeniem całego Twojego wysiłku skierowanego ku stworzeniu pięknej, wiosennej sypialni.