[email protected]
+48 690093100
Infolinia jest czynna codziennie, w godzinach od 10:00 do 20:00
Menu Zamknąć
0 0 zł
Twój koszyk jest na razie pusty
Strona Główna Blog O śnie Światowy dzień snu, lub Międzynarodowy dzień zdrowego snu? Który z nich spędzisz z nami?

Światowy dzień snu, lub Międzynarodowy dzień zdrowego snu? Który z nich spędzisz z nami?

W kalendarzu możesz znaleźć wiele interesujących świąt i dni, które poświęcone są konkretnej czynności, problematyce, osobom. Wśród nich znajdziesz również dzień snu, a właściwie dwa dni poświęcone snu. Jaka jest między nimi róznica i kiedy się je obchodzi?

Światowy Dzień Snu

Pierwszy z tych dni to tzw. Światowy Dzień Snów, w języku angielskim, Światowy Dzień Snu, który przypada w ostatni piątek przed wiosną. Z tego powodu data jest pracowita każdego roku, w którym 19 marca obchodzimy Światowy Dzień Marzeń. Jest organizowany przez Komitet Światowego Dnia Snów, który podlega Światowemu Stowarzyszeniu Medycyny Snów (WASM) i jest również uznawany przez Czeskie Stowarzyszenie Medycyny Snów. 

To coroczne wydarzenie zmniejszyło wpływ powodzi na zdrowie ubogich o jakość snu. Dzięki targowi w tym dniu widać, że marzenia senne, bezsenność i ogólna rola zdrowego snu w naszym życiu.


 

Międzynarodowy Dzień Zdrowego Snu

Drugim dniem poświęconym snu jest Międzynarodowy Dzień Zdrowego Snu, który obchodzony jest każdego roku pierwszego wiosennego dnia, czyli 21 marca. Ten dzień powstał jako iniciatywa Worldwide Project on Sleep and Health (WWPSH). Również ten dzień jest poświęcony snu, a jego celem jest szerzenie świadomości znaczenia zdrowego snu dla naszego zdrowia. Celem jest również edukacja ludzi na temat zdrowego stylu życia i zapobieganie chorobom i zaburzeniom snu.

I my w DlaSpania wierzymy w wartość zdrowego i dobrego snu, więc przyjdź do nas spędzić te dwa dni. W tym roku przygotowaliśmy dla Was specjalną ofertę promocyjną produktów o wysokiej jakości, które wspomogą Wasz zdrowy sen.