[email protected]
+48 690093100
Infolinia jest czynna codziennie, w godzinach od 10:00 do 20:00
Menu Zamknąć
0 0 zł
Twój koszyk jest na razie pusty
Strona Główna Blog O śnie Sporządzenie listy rzeczy do zrobienia może ci pomóc w problemach z zasypianiem

Sporządzenie listy rzeczy do zrobienia może ci pomóc w problemach z zasypianiem

Rano musisz wcześnie wstać, aby dokończyć wszystkie obowiązki, a najwięcej pomysłów masz akurat wieczorem. Kładziesz się prędko spać, z poczuciem że musisz sie dobrze wyspać i zaczerpnąć energii. Ale nie potrafisz usnąć. Twoje myśli wciąż uciekają w kierunku planów i wyobrażeń, a ty, mimo że czujesz się zmęczony, nie potrafisz usnąć. Dzieje się tak każdego dnia? Najwyższy czas to zmienić.

Rano musisz wcześnie wstać, aby dokończyć wszystkie obowiązki, a najwięcej pomysłów masz akurat wieczorem. Kładziesz się prędko spać, z poczuciem że musisz sie dobrze wyspać i zaczerpnąć energii. Ale nie potrafisz usnąć. Twoje myśli wciąż uciekają w kierunku planów i wyobrażeń, a ty, mimo że czujesz się zmęczony, nie potrafisz usnąć. Dzieje się tak każdego dnia? Najwyższy czas to zmienić. Czasami taka mała rzecz, jak przygotowanie listy rzeczy do zrobienia, może naprawdę pomóc.

Co to właściwie jest lista rzeczy do zrobienia?

„To do list“ – nazwa pochodzi z języka angielskiego, tłumaczona dosłownie na polski jako lista rzeczy do zrobienia.  Zasada jest banalnie prosta. Każdego wieczora znajdź pięć minut na to, aby spisać taką listę na nastepny dzień. Bądź jednak realistą i nie zapisuj tam rzeczy do wykonania w jeden dzień, na które w normalnym przypadku potrzebujesz tydzień. Po prostu spisz w punktach sprawy, które chcesz wykonać nazajutrz. Pamiętaj, aby nie zapisywać tylko powszednich obowiązków w stylu prania, ścierania kurzy, ale również przyjemne czynności, jak przeczytanie kilku stron rozpoczętej książki, czy ciepła kąpiel. Wieczorem natomiast otwórz swoją listę, skreśl wykonane zadania i podkreśl te, których nie zdążyłeś zrobić.

W jaki sposób może ci to pomóc usnąć?

Widząc ile spraw masz załatwionych, a co cię jeszcze czeka, bo nie zdążyłeś, zdasz sobie sprawę jak bardzo twój dzień był produktywny. Spisz również listę na kolejny dzień i ustanów priorytety. Swoje obowiązki masz spisane w sposób kompletny i uporządkowany, a po głowie już nie krążą ci gorączkowe myśli o tym, czego jeszcze nie zrobiłeś. Dzięki temu mózg się lepiej regeneruje, a w konsekwencji również cały organizm. W twoich myślach nie trwa już walka o to, co jest ważniejsze, ponieważ teraz już to wreszcie wiesz. Twój mózg czuje satysfakcję z dobrze zorganizowanego dnia i cieszy się na kolejny dzień.

Nadal nie potrafisz usnąć?

Wypróbowałeś już listę rzeczy do zrobienia, ale nadal masz problem z uśnięciem? Problem leży zatem gdzieś indziej i potrzebujesz większej zmiany. Czy masz dobrze dobrany materac i stelaż? Odpowiada ci poduszka i kołdra, pod którą śpisz? Przeczytaj nasze pozostałe artykuły, które mogą ci pomóc. Odwiedź również nasze salony, gdzie specjaliści chętnie pomoga ci odkryć powody problemów z zasypianiem.