[email protected]
+48 690093100
Infolinia jest czynna codziennie, w godzinach od 10:00 do 20:00
Menu Zamknąć
0 0 zł
Twój koszyk jest na razie pusty

Podłoga w sypialni

Sypialnia należy do najważniejszych pomieszczeń w naszym domu, ponieważ tam, podczas snu odpoczywamy i regenerujemy siły, oraz nabieramy energii. Musimy oczywiście zadbać o sprzyjające warunki.

Sypialnia należy do najważniejszych pomieszczeń w naszym domu, ponieważ tam, podczas snu odpoczywamy i regenerujemy siły, oraz nabieramy energii. Musimy oczywiście zadbać o sprzyjające warunki. Dystraktorów, które przeszkadzają nam osiągnąć satysfakcjonującą jakość snu jest cały szereg – hałas, światło, temperatura, wielkość pokoju, w którym zasypiamy, twardość materaca, uwierająca poduszka. To wszystko ma znaczenie, ponieważ sypialnia to nie tylko łóżko, ale oddziałuje na nas jako zbiór czynników.

Podłoga w sypialni

Dominujący element wnętrza

Na to, jak się będziemy w sypialni czuć, w dużym stopniu wpływa również podłoga. Jej wyborowi nie poświęcamy zazwyczaj tyle uwagi, na jaką zasługuje. Zamiast tego, zajmujemy się w głównej mierze wzornictwem łóżka, kolorem bielizny pościelowej, zasłon, czy dodatkami wnętrzarskimi, które będą korespondować ze stylem, w jakim jest urządzona sypialnia. Skupiamy się na detalach, zapominając o dominującym i oczywistym elemencie całego pomieszczenia. To właśnie wykładzina podłogowa jest w stanie uczynić pomieszczenie przytulnym i ciepłym, nie tylko pod względem wizualnym, ale także w bezpośrednim kontakcie. Wstajemy rano o wiele przyjemniej, kiedy nasze bose stopy po opuszczeniu ciepłego łóżka spoczną na pięknej, ciepłej i przyjemnej w dotyku podłodze.

Koniec dywanów?

Przez długie lata, dywany miały swoje stałe miejsce w sypialniach, aczkolwiek na pewno nie są najlepszym wyborem do domów alergików, wymagająca jest również ich konserwacja. Ponieważ podłoga wpływa również na jakość powietrza i wspiera utrzymanie środowiska wolnego od kurzu, dlatego przeważnie od dywanów się już odchodzi. Większą popularnością cieszą się inne alternatywne materiały, które są optymalne pod kątem swojego składu i praktyczności. Błędem nie będzie na pewno wybór podłogi winylowej, która zwraca uwagę nie tylko tym, że grzeje, ale jest również miękka i elegancka. Jej piękne wzory są dosłownie ucztą dla oczu.

Boom na materiały naturalne

Materiały pochodzenia naturalnego cieszą sie w ostatnim czasie wielkim zainteresowaniem – coraz więcej osób nie pozostaje obojętnymi wobec wyboru pomieszczenia i materiałów do jego urządzenia.  Do absolutnych pewniaków, które nigdy nie wyjdą z mody, należą drewniane parkiety. W naszych sypialniach zaczynają również pojawiać się takie materiały, jak korek naturalny, wykładziny marmoleum, które dzięki swym właściwościom antybakteryjnym są dobrym wyborem również dla alergików i astmatyków. Wymagania dotyczące nowoczesnego mieszkania w zgodzie z naturą spełniają ekologiczne podłogi wyprodukowane z surowców odnawialnych bez chemicznych dodatków, które są bezpieczne jak dla nas, tak i dla środowiska naturalnego. Są w stanie wytrzymać wysokie obciążenia, czyli są wytrzymałe i mają dobre właściwości użytkowe. Dostępny jest szeroki wachlarz wzorów, w tym atrakcyjne wzory drewna. Wybierz zatem według własnych preferencji i stwórz sypialnię, w której bajecznie wypoczniesz.