[email protected]
+48 690093100
Infolinia jest czynna codziennie, w godzinach od 10:00 do 20:00
Menu Zamknąć
0 0 zł
Twój koszyk jest na razie pusty
Strona Główna Blog Ciekawe artykuły Jaki materac wybrać w podeszłym wieku? Część 2.

Jaki materac wybrać w podeszłym wieku? Część 2.

Materac powinien być wymieniany co kilka lat. Jaki materac jest dla ciebie najlepszy, jeśli jesteś już w podeszłym wieku?

Materac powinien być wymieniany co kilka lat. Jaki materac jest dla ciebie najlepszy, jeśli jesteś już w podeszłym wieku?

Inny materac nadaje się dla dzieci, inny dla nastolatków, a znowu inny jest nam potrzebny gdy jesteśmy dorośli, później nasz organizm się nie rozwija, ale sytuacja się zmienia, gdy pojawiają się na naszych twarzach zmarszczki od uśmiechu, ale też istnieją już pewne ograniczenia zdrowotne i jest nam potrzebny jeszcze inny typ materaca.

Jaką piankę wybrać

Jaką piankę wybrać?

Niezależnie od tego, czy wybierzesz zimną piankę, czy pamięciową piankę, jeśli wybierzesz materac wysokiej jakości, w obu przypadkach nie będzie to zły wybór. Jednak dla osób starszych zalecamy wybrać pamięciową piankę, ponieważ jest ona lepiej dostosowana do odpowiedniego wsparcia ciała i proporcji. Jeśli dokuczają ci problemy zdrowotne, jak np.: ból kręgosłupa, pleców, czy ból szyi, taki typ materaca będzie dla ciebie najlepszym rozwiązaniem. Dlatego, że będzie on wspierać twoje ciało tam, gdzie należy i w dodatku leżenie na nim będzie bardzo przyjemnie rozluźniać mięśnie stawów. Oczywiście materac należy wcześniej wypróbować, dlatego warto skonsultować się z naszym ekspertem od zdrowego snu, który pomoże ci wybrać materac spełniający twoje oczekiwania.

Na co jeszcze zwrócić uwagę przy wyborze materaca?

Na jakie inne parametry i szczegóły zwrócić uwagę wybierając materac dla osób starszych? Popatrz na krawędzie swojego nowego, przyszłego materaca. Jeśli chcesz aby lepiej ci się z niego wstawało, to polecamy wybrać materac z zaokrąglonymi krawędziami. Mały szczegół, a wiele zmienia. Jeśli pokrowiec materaca nie jest zdejmowany i przeznaczony do prania, to warto kupić ochraniacz na materac, ponieważ chroni on materac przed brudem, wilgocią i innymi czynnikami. Ochraniacz wydłuży żywotność materaca o kilka miesięcy, a nawet lat.

Najważniejsza radą jest to, że materac, po prostu trzeba wypróbować na własnej skórze. W przeciwnym razie nigdy nie będziesz miał gwarancji, że jest on odpowiedni dla ciebie. Odwiedź nas w najbliższym salonie sprzedaży DlaSpania, a my chętnie doradzimy ci w wyborze odpowiedniego materaca.