[email protected]
+48 690093100
Infolinia jest czynna codziennie, w godzinach od 10:00 do 20:00
Menu Zamknąć
0 0 zł
Twój koszyk jest na razie pusty
Strona Główna Blog Ciekawe artykuły Jak – korzystając z ozdób bożonarodzeniowych – uczynić sypialnię bardziej przytulną?

Jak – korzystając z ozdób bożonarodzeniowych – uczynić sypialnię bardziej przytulną?

Zbliżają się najpiękniejsze w roku Święta, a wraz z nimi nadchodzi czas odpoczynku i dni wolnych od pracy i od szkoły. Ten czas można spędzić w różnoraki sposób, jednak najlepszym miejscem na wypoczynek jest własne łóżko. To przecież w łóżku śpimy, nabierając każdej nocy sił na nadchodzący dzień. Jest więc ważne, aby w sypialni czuć się przyjemnie, by było tam przytulnie i aby również w tym pomieszczeniu zagościła świąteczna atmosfera.

Wybierz subtelne elementy

Ozdoby bożonarodzeniowe wniosą do Twojej sypialni świąteczną atmosferą, którą poczujesz zaraz po przebudzeniu. Pojawiająca się myśl o tym pięknym okresie może być przyjemna i może przynosić poczucie zadowolenia. Przy ozdabianiu sypialni należałoby się jednak trzymać pewnych zasad, mianowicie: robić to z wyczuciem i nie dawać tam zbędnych, przeszkadzających lub wprowadzających niepokój elementów. Przykładem nietrafionego pomysłu jest ustawienie przed łóżkiem figurki renifera, bałwana lub Mikołaja. Jesteśmy pewni, że w nocy taka dekoracja Cię wystraszy. Wybierz więc takie akcesoria, dzięki którym sypialnia będzie bardziej przytulna i w której będziesz się mógł odprężyć.

Stwórz zimową krainę, korzystając z dekoracji naturalnych oraz elementów w białym kolorze

Białe dekoracje (zarówno te adwentowe, jak i te bożonarodzeniowe) są delikatne, eleganckie, przyjemne, neutralne, a przede wszystkim - zimowe. Ich dużą zaletą jest łatwość, z jaką można je wkomponować do wnętrz z różnymi odcieniami. Zarówno wtedy, kiedy chcesz by Twoje pomieszczenia były w kolorze czystej bieli, jak i wtedy, kiedy preferujesz tradycyjne kolory bożonarodzeniowe (jak np. czerwony, zielony, złoty lub srebrny) - pomieszczenie z białymi dekoracjami będzie wyglądać uroczo i delikatnie. Dobrym wyborem – zawsze, i to do każdego typu wnętrza – jest dekoracja drewniana oraz dekoracja naturalna. Naturalne akcesoria niczego nie popsują, a wręcz odwrotnie: wzmocnią ciepłą atmosferę płynącą z wnętrza.

Nasz TYP

Jeśli chcesz udekorować swoją sypialnię w duchu świątecznym, a jednocześnie zrobić to w sposób subtelny, postaw na wyeksponowanie drewna. Na oknie powieś drewniane płatki śniegu, lub włóż do wazonu drewniane gałązki i ozdób je bombkami i innymi dekoracjami. Taka dekoracja nie będzie nachalna, zwłaszcza, jeśli Twoje łóżko jest z litego drewna lub większość mebli znajdujących się w sypialni jest z drewna naturalnego.Dekoracja świetlna dodaje uroku

Chociaż do sypialni nie pasują żadne migające łańcuchy lampek choinkowych, to można tam umieścić delikatne dekoracyjne oświetlenie świąteczne. Będzie ono służyć jako zamiennik lampki nocnej, tworząc romantyczną, magiczną atmosferę. Dostępne są elastyczne formy oświetlenia na baterie (paluszki); takie oświetlenie można umieścić właściwie gdziekolwiek, bez jakichkolwiek ograniczeń.Nasz TYP

Świetny efekt daje oświetlenie umieszczone za łóżkiem. Aby uzyskać odrobinę magicznej atmosfery, wystarczy przymocować do wezgłowia łóżka światełka, lub światełkami wezgłowie obwinąć.

Rośliny pokojowe w świątecznie ozdobionych doniczkach –atmosfera sprzyjająca spokojnemu zasypianiu

Naszym zdaniem, sypialnia to nie miejsce na kwiaty, ale w czasie Świąt, to właśnie kwiaty będą żywym elementem, wnoszącym do pomieszczenia odrobinę przyrody; dlaczego zatem nie zrobić wyjątku od reguły? Co więcej, można wybrać takie rośliny, które uwalniają wystarczającą ilość powietrza i poprawią ogólną jakość snu. Postaw na lawendę, aloes, jaśmin, bluszcz lub rdest wężownik. Możesz się zdecydować również na gwiazdę betlejemską. Jeśli do kwiatka dobierzesz doniczkę w świąteczne motywy, lub w ciekawy sposób opakujesz już istniejącą doniczkę, to uzyskasz prostą i jednocześnie piękną ozdobę parapetu, komody, półki czy stolika nocnego. Pięknych i oryginalnych doniczek jest niezliczona ilość. Na Święta Bożego Narodzenia możesz użyć odważniejszych kolorów, takich jak czerwony lub złoty. Nawet biała doniczka niczego nie zepsuje – roślina pokojowa będzie się w niej pięknie prezentować.

Przekształć swoją sypialnię w oazę dobrego samopoczucia oraz wyjątkowe miejsce dla relaksu i – używając odpowiednich dekoracji - stwórz w niej prawdziwie świąteczną atmosferę. Z pewnością jest z czego wybierać.