[email protected]
+48 690093100
Infolinia jest czynna codziennie, w godzinach od 10:00 do 20:00
Menu Zamknąć
0 0 zł
Twój koszyk jest na razie pusty
Strona Główna Blog Ciekawe artykuły Jak dotrzymać postanowień noworocznych?

Jak dotrzymać postanowień noworocznych?

Każdy Nowy Rok to w pewnym sensie początek czegoś nowego. Z tej okazji stawiamy sobie nowe cele, mamy nowe marzenia, przedsięwzięcia. Parę dni, ewentualnie tygodni przed rozpoczęciem nowego roku zostawiamy większośc spraw już na nowy rok. Jest to idealna okazja przypomnieć sobie piękne chwile minionego roku i ustalić cele na zaczynający się nowy rok. Jak utrzymać zapał przez cały rok?

Każdy Nowy Rok to w pewnym sensie początek czegoś nowego. Z tej okazji stawiamy sobie nowe cele, mamy nowe marzenia, przedsięwzięcia. Parę dni, ewentualnie tygodni przed rozpoczęciem nowego roku zostawiamy większośc spraw już na nowy rok. Jest to idealna okazja przypomnieć sobie piękne chwile minionego roku i ustalić cele na zaczynający się nowy rok. Jak utrzymać zapał przez cały rok?

Słomiany zapał na początku

Stawiaj sobie realne cele

Jest oczywiste, że to co wybieramy jako noworoczne postanowienie, najczęściej dotyczy spraw, które już od dawna chieliśmy zrealizować, ale dotąd się nam to nie udało. Być może już próbowałeś parę razy, ale z jakiegoś powodu to nie wyszło. Początek roku postrzegasz jako idealny czas, kiedy się to faktycznie uda. Czemu by nie, ale bądź ostrożny. Lepiej stawiać sobie więcej mniejszych celów, aby ten największy nie wydawał się tak bardzo odległy. Jeżeli twoim marzeniem jest zgubić parę kilo, ustal rozsądnie ile tych kilogramów rzeczywiście ma być. Każdy kilogram ponadto jest bonusem w trakcie osiągania celu. Być może już długo chcesz przestać palić? Nie jest zbyt rozsądne wyrzucanie pudełka papierosów do kosza i zarzekanie się, że od danej chwili już nie zapalisz ani jednego. Szybko może się bowiem stać, że wyciągniesz pudełko z kosza i znów zapalisz. Pozbyć się nałogu z dnia na dzień to niełatwa sztuka. Lepiej jest ilość papierosów regularnie ograniczać i pilnować swoich małych celów. Nagrodą będzie dla ciebie niewiarygodne poczucie satysfakcji. W okolicy marca możesz z dumą zauważyć, że zbędne kilogramy, papierosy, bądź cokolwiek innego już nie są twoim problemem.

Wyobraź sobie nie tylko cel, ale również drogę do jego osiągnięcia

To piękne uczucie mieć marzenia i stawiać sobie cele. Najczęściej wyobrażamy sobie jak cudowne uczucie by to było. Często jednak zapominamy jaka do tego celu prowadzi długa droga.  Nic nie jest za darmo, a nasze marzenia nie spełniają sie z dnia na dzień. Nie zapominaj również wizualizować sobie jak osiągasz swój cel i co musisz uczynić aby go osiągnać. Krok za krokiem… do wymarzonego celu.

Słomiany zapał na początku

Jak wspomnieliśmy wcześniej, ważne jest aby działać stopniowo. Na początku bardzo często pochopnie rezygnujemy. Rzucamy sie z dnia na dzień w wir ćwiczeń, jemy sałatki, kupujemy dziesiątki słowników i DVD, które mają nas nauczyć w 30 dni obcego języka. Ale to przeciez nie działa w taki sposób. Ciało i psychika są przyzwyczajone do pewnych rytuałów. Jeżeli wystawiamy je na takie nieoczekiwane zmiany, reakcje najczęściej nie są zbyt pozytywne. Wręcz przeciwnie, organizm jest w stanie szoku. W przypadku uzależnienia odczuwamy objawy odstawienne. Przez wzmożone ćwiczenia fizyczne, jestesmy wciąż zmęczeni. To jest najszybsza droga do zakończenia twoich starań. Zacznij powoli i bądź konsekwentny. Wyniki ujrzysz prędzej, niż myślisz.

Pomocnicy są wszędzie wokół nas

Jeżeli chcesz, aby twoje postanowienia wytrzymały dłużej niż do końca stycznia, mogą ci być w tym pomocne inne osoby. Niektórym może pomóc zwierzenie się komuś bliskiemu. Świadomość tego, że ktoś również o tym wie, może bardzo pomóc. Spróbuj zwierzyć się ze swoich planów przyjaciołom, albo rodzinie. Może nawet ktoś postanowi towarzyszyć ci w realizacji. Z niektórymi postanowieniami mogą ci pomóc również nowoczesne technologie. Jeżeli na przykład chcesz się podciągnąć z jakiegoś języka obcego, istnieje parę interesujących aplikacji, które mogą ci w tym pomóc. Kiedy natomiast chcesz wprowadzić do swojego życia regularny odpoczynek, typu czytanie ksiązki przed snem, ściągnij aplikację, która będzie ci o tym każdego dnia o wybranej porze przypominać.

 

Możliwości jest sporo, jednak pierwszeństwo powinny mieć zawsze postanowienia dotyczące własnego zdrowia. Jakie plany dotyczące zdrowia mamy my w DlaSpania? Dowiesz się tego w kolejnym artykule – Jakie mamy postanowienia w DlaSpania?