Stelaże do łóżek

Stelaże do łóżek

Dla zdrowego snu nie jest tylko ważny wybór dobrej jakości materaca, ale również wybór odpowiedniego stelaża listwowego lub stelaża segmentowego , który zagwarantuje materacowi długą żywotność, prawidłowe funkcjonowanie ortopedyczne i doskonale wpłynie na stopień higieny materaca.

wyszukano 13 pozycji

od do

Duostar - stały stelaż do zwykłego spania

Duostar - stały stelaż do zwykłego spania

Praktyczny stelaż do zwykłego spania. Stały stelaż do łóżka.

409 zł 409 zł 450 zł
widok produktu
W górę

Dla zdrowego snu nie jest ważny tylko prawidłowy wybór dobrej jakości materaca, ale również wybór odpowiedniego stelaża, który zagwarantuje materacowi długowieczność i jego prawidłowe funkcjonowanie. Jakość stelaża również znacząco wpływa na właściwości ortopedyczne i stopień przewiewności materaca.

Użycie płyty pilśniowej lub twardej deski jako podkład materaca w łóżku uniemożliwi usuwanie wilgoci, a także utwardzi materac sprawiając, że szybciej się zużyje. Spowodowane jest to przez brak amortyzacji. Z tego powodu, w czasie krótkiego czasu, materac będzie nie tylko wilgotny, ale zacznie również pleśnieć. Można temu zapobiec przez zakup odpowiedniej jakości stelaża.

Podstawowy podział stelaży łóżek

Stelaże łóżek dzielą się na dwie podstawowe grupy listwowe i segmentowe. Stelaże listwowe różnią się od siebie ułożeniem listew, ich szerokością i ilością, odległością pomiędzy listwami i możliwością ustawiania twardości.

Kategorią wyższej jakości są stelaże segmentowe ze sprężystym wsparciem ciała, które potrafią idealnie rozłożyć masę ciała. Oba typy stelaży są dostępne w wariancie nieregulowanym, pozycjonowane manualnie lub pozycjonowane za pomocą silnika.

Jak wybrać prawidłowy stelaż do łóżka

W temacie stelaża i materaca obowiązuje jedna podstawowa zasada: muszą do siebie pasować.

Na sprężyste stelaże należy stosować sprężyste, dobrze dostosowujące się materace, które nie eliminują właściwości stelaży. Materace ze sprężynowym szkieletem są odpowiednie na sztywne stelaże listwowe lub stelaże statyczne z niesprężystym ułożeniem listew. Przeciwnie materace z materiałów piankowych dobrze się dostosowują do uginania i pozycjonowania stelaża. Są więc odpowiednie na bardzo elastyczne i stelaże regulowane.

Znaczenie zdrowotne stelaża

Stelaże sprężyste łóżek dają wybranym częściom ciała w różnych częściach łóżka potrzebne zmiękczenie lub na odwrót usztywnienie. W ten sposób kręgosłup pozostaje w naturalnej pozycji w czasie snu na plecach, jak również na boku.Materac i jego podkład elastycznie kopiuje kształt ciała, nie naciska na stawy ani mięśnie i nie budzi śpiącego, żeby obrócić się z powodu zesztywniałych mięśni.

Jeżeli łóżko jest zbyt twarde, to dochodzi do nienaturalnego nacisku na stawy i kręgosłup, które znajdują się w niewłaściwej pozycji.

Jeżeli łóżko jest zbyt miękkie, to ciało zbytnio się zapada, kręgosłup jest nienaturalnie wygięty i mięśnie są napięte lub ściśnięte. Ściśnięte są też organy wewnętrzne, które nie mogą się właściwie regenerować.

Prawidłowym rozwiązaniem są sprężyste stelaże łóżek, które potrzebne części usztywnią lub na odwrót zmiękczą, respektując budowę ludzkiego ciała, i utrzymują kręgosłup w prawidłowej pozycji.

Jak dbać o stelaż łóżka

Nie tylko materac, ale również stelaż wymaga potrzebnej dbałości, żeby mógł pełnić swoją funkcję i pomagać w zdrowym i wygodnym śnie. W celu utrzymania prawidłowej funkcji stelaża zalecamy przestrzeganie następujących zasad:

  • Stelaż należy umieścić w suchym środowisku

  • Zapewnić swobodny dostęp powietrza pod łóżkiem i stelażem

  • Dwa razy w roku należy przetrzeć drewniane i plastikowe części stelaża zwilżoną szmatką

  • W stelażach regulowanych raz w roku należy nasmarować części ruchome stelaża olejem

Dla łatwiejszej orientacji można wybierać stelaże łóżek wśród przejrzyście podzielonych stelaży na kategorie według typu i właściwości.

Listwowe stelaże łóżek

Stelaże listwowe

Stelaże listwowe pozytywnie wpływające na właściwości ortopedyczne i stopień przewiewności materaca. Za najbardziej odpowiednie uważa się stelaże z minimalną ilością 28 listew .

Wejście do kategorii

Statyczne stelaże

Stelaże statyczne

Stelaże sztywne z dobrej jakości właściwościami ortopedycznymi, które gwarantują przewiewność łózka, czym zapobiegają powstawaniu pleśni, są odpowiednie do wszystkich typów materaców.

Wejście do kategorii

Regulowane stelaże łóżek

Stelaże regulowane

Stelaże z regulacją ręczną dzięki możliwości ustawienia pozycji w okolicy głowy i nóg charakteryzują się większym komfortem i doskonałymi właściwościami ortopedycznymi.

Wejście do kategorii

Stelaże regulowane silnikiem

Stelaże silnikowe

Stelaże z regulacją przy pomocy silnika, oprócz właściwości ortopedycznych, dzięki możliwości płynnej regulacji, charakteryzują się wysokim stopniem wygody i komfortu, jak również zaletami zdrowotnymi.

Wejście do kategorii

Stelaże segmentowe regulowane i sztywne

Stelaże segmentowe

Stelaże składające się z dużej ilości elementów segmentowych, które nie są wzajemnie ze sobą sztywno połączone, dają dzięki temu oparcie dla kręgosłupa i mięśni pleców.

Wejście do kategorii

Akcesoria stelaży listwowych i segmentowych

Akcesoria stelaży łóżek

Szereg dodatków dla zwiększenia komfortu przy korzystaniu ze stelaży, jakimi są elementy masujące, sterowanie pilotem na podczerwień, uchwyty materaca i wiele innych.

Wejście do kategorii


W górę