[email protected]
+48 690093100
Infolinia jest czynna codziennie, w godzinach od 10:00 do 20:00
Menu Zamknąć
0 0 zł
Twój koszyk jest na razie pusty
Strona Główna Blog O materacach Jakie są zalety i wady materacy z piany wysokoelastycznej?

Jakie są zalety i wady materacy z piany wysokoelastycznej?

Chcesz wybrać wysokiej jakości materac z piany i nie wiesz, który będzie dla Ciebie odpowiedni? Piana wysokoelastyczna czy piana termoelastyczna... kto wie? Przeczytaj i zapoznaj się z podstawami informacjami na temat materacy z piany wysokoelastycznej, abyś mógł dokonać właściwego wyboru.

Czym jest zimna piana i jakie jej rodzaje są stosowane w materacach?

Zimna piana, piana HR czy piana wysokoelastyczna to różne nazwy na jeden z rodzajów piany stosowanych w materacach. HR to skrót z języka angielskiego i oznacza High Resilience. Dosłownie tłumacząc oznacza to wysoką sprężystość i właśnie takie są materace z zimnej piany. Więc skąd nazwa zimna piana?

Nazwa zimna piana odnosi się do procesu produkcji. W przeciwieństwie do innych pian materacowych, jest ona produkowana w niższych temperaturach. Czasami można zobaczyć kombinację nazwy HR cold foam, ale nadal odnosi się to do jednej piany.
 

Zimna piana i jej właściwości

Materace z zimnej piany wyróżniają się takimi właściwościami jak:
  • wysoka przewiewność materiałów
  • doskonałe odprowadzanie wilgoci
  • doskonała elastyczność
  • nie odkształca się
  • bardzo trwała.


Zalety zimnej piany

Ze względu na elastyczny materiał, który się nie odkształca żywotność materaca jest bardzo długa. Przewiewność materaca gwarantuje, że nie będziesz się tak bardzo pocić. Materiał zapewnia zatem wysoki poziom higieny. Zimna piana w materacu jest odpowiednia dla alergików, ponieważ w materacu nie rozmnażają się roztocze.
 

Dla kogo są odpowiednie materace z zimnej piany?

Materace wykonane wyłącznie z zimnej piany są zazwyczaj twardsze. Dlatego zimna piana jest odpowiednia także dla dzieci. Materac z zimnej piany dla dzieci zapewnia kręgosłupowi dziecka wystarczające podparcie co jest niezbędne dla jego prawidłowego rozwoju. Kup swojemu przedszkolakowi materac z zimnej piany o wymiarach 90×200 cm i nie martw się niczym więcej przez następne osiem lat.

Materac z zimnej piany podzielony na strefy i bez stref jest odpowiedni dla każdej osoby dorosłej, która woli spać na twardszym materacu, nawet dla seniorów. Jeśli nie możesz dokonać wyboru materiału, z którego wykonany będzie materac i zastanawiasz się między zimną pianą a pianą pamięciową, mamy dla Ciebie dobrą wiadomość. Większość materacy łączy w sobie oba rodzaje tych materiałów, a odczuwalny stopień twardości możesz łatwo zmienić obracając materac. Tutaj znajdziesz materac z zimnej piany dostosowany do Twoich potrzeb.