[email protected]
+48 690093100
Infolinia jest czynna codziennie, w godzinach od 10:00 do 20:00
Menu Zamknąć
0 0 zł
Twój koszyk jest na razie pusty
Strona Główna Blog O materacach Do czego służy ochraniacz na materac?

Do czego służy ochraniacz na materac?

Bez względu na to, jak bardzo zwracamy uwagę na czystość, czasem nie można uniknąć ubrudzenia materaca...Chyba, że mamy ochraniacz na materac. Jak sugeruje nazwa, ochraniacz na materac pomaga nam uchronić nasz materac przed wszelkimi zabrudzeniami. Ale czy wiesz, że istnieją różne rodzaje ochraniaczy?

Kiedy używać ochraniacza na materac?

Odpowiedź jest jasna. Absolutnie zawsze. Jeśli posiadasz materac, a zakładamy, że tak, ochraniacz jest niezbędnym elementem wyposażenia Twojej sypialni. Dlaczego?

Ochraniacz na materac nie tylko zapobiega powstawaniu różnego rodzaju plamom (takim jak te z moczu, krwi, rozlanego napoju itd.), ale także ta dodatkowa warstwa zapobiega pochłaniania przez materac potu. Przeciętnie człowiek podczas snu nawet gdy nie jest świadomy, poci się. Podczas snu, pot wsiąka w pokrowiec materaca - jeśli jest bez ochraniacza. Może to prowadzić do powstania dość nieprzyjemnego zapachu. I właśnie dlatego każdy potrzebuje ochraniacza na materac.
 

Wymiary ochraniacza materaca

Istnieje wiele wymiarów dirt fighterów czyli ochraniaczy. Jeśli jednak mielibyśmy wyjaśnić to dokładniej, rozmiar ochraniacza zależy od wielkości materaca. Jeśli posiadasz materac 90 × 200 cm, potrzebujesz ochraniacza na materac 90 × 200 cm. Masz łóżko 140 × 200 cm? Sprawdź  Ochraniacz materaca 140 × 200 cm itd.

Oczywiście, jeżeli chodzi o rozmiary nie zapominamy o Waszych maluchach. Oferujemy również ochraniacz na materac dla dziecka, dzięki czemu bez obawy można kupić również dedykowany materac do łóżeczka dziecięcego,  wiedząc, że dziecko go nie pobrudzi. 

Pary docenią ochraniacz na materac 180 x 200, który chroni całą powierzchnię podwójnego łóżka.


 

Właściwości ochraniacza na materac

Jedną z nieodłącznych cech ochraniacza jest to, że można go prać. Inną pozytywną cechą jest to, że łączy się z materacem. Ochraniacz nie będzie się przesuwał, jeśli masz go w odpowiednim rozmiarze. W zabezpieczeniu pomogą gumki na rogach lub gumki na całym obwodzie. 

Dla seniorów odpowiedni jest wodoodporny ochraniacz materaca. Taki ochraniacz zapobiega nie tylko powstawaniu plam, ale także nieprzyjemnego zapachu, który może być trudny do usunięcia z materaca dla seniora

Jeśli jednak przydarzyło Ci się poplamić materac, nie rozpaczaj, napisaliśmy artykuł, w którym opisujemy jak usunąć różne rodzaje plam.