Dostawa materacy ENZIO i PerDormire, łóżek oraz poduszek PerDormire i TEMPUR – GRATIS
[email protected]
+48 690093100
Infolinia jest czynna codziennie, w godzinach od 8:00 do 20:00
Menu Zamknąć
0 0 zł
Twój koszyk jest na razie pusty
Strona Główna Blog O materacach Jak wybrać materac dla niemowlaka?

Jak wybrać materac dla niemowlaka?

Przeczytaj, co musi spełniać materac do łóżeczka dziecięcego i wybierz taki, który ułatwi spanie nie tylko Twojemu maluchowi, ale także Tobie.

Jak wybrać materac dla niemowlaka? Zdecyduj się na twardszy

Wybór odpowiedniego materaca dla Twojego dziecka jest szczególnie ważny, miękkie kości i stawy dziecka wymagają bardzo mocnego oparcia podczas snu. Przeczytaj, co musi spełniać materac do łóżeczka dziecięcego i wybierz taki, który ułatwi spanie nie tylko Twojemu maluchowi, ale także Tobie.


Materac dziecięcy nie może być miękki

Na naszej skali twardości od 1 do 5 wybieraj materace oznaczone jako średnio twarde lub twarde, czyli oznaczone co najmniej liczbą 3, a nawet 4 – 5. W naszym asortymencie znajdziesz właśnie najwięcej takich materacy dziecięcych.
Malutkie ciało dziecka stale się rozwija i potrzebuje dobrego podparcia – dziecko zapadnie się w materacu, który jest zbyt miękki, co nie jest dobre dla rozwijającego się kręgosłupa i jeszcze bardzo miękkiego szkieletu. Oczywiście materac nie może też być jak kamień, na takim dziecko po prostu by nie spało, tylko wierciłoby się całą noc. W naszym sklepie nie znajdziesz tak twardych materacy.
 
    Nigdy nie kupuj dla swojego dziecka materaca, który jest podzielony na strefy          anatomiczne. Nacisk na ciało musi być równomierny podczas snu, a ponieważ          niemowlę często porusza się w nocy, strefy mogą oddziaływać tam, gdzie nie            powinny. Zachowaj szczególną ostrożność, zwłaszcza jeśli śpisz na materacu              podzielonym na strefy i zabierasz w nocy dziecko do swojego łóżka.


Materac z jakiego materiału wybrać do dziecięcego łóżka?

Aby materac prawidłowo podtrzymywał malutkie dziecięce ciało, musi być sprężysty. Dlatego w naszej ofercie znajdziesz wszystkie materace z elastycznym rdzeniem. Jaki będzie najlepszy dla Twojego dziecka?
 

Materac z włóknem kokosowym

Materac kokosowy dla dziecka ma twardą warstwę z włókna kokosowego w rdzeniu - zapewni to niezbędne odczucie twardości, a także doskonale odprowadzi całą wilgoć z wnętrza materaca.


Materac z zimnej piany (czyli piana HR)

Posiada większe komórki niż np. piana PUR – łatwiej odprowadza wilgoć i nagromadzone ciepło. Dlatego w materacu nie będą się rozwijały roztocza ani pleśnie, a dziecko nie obudzi się spocone.
Materac dla dziecka wykonany z zimnej piany będzie się charakteryzował swoją trwałością, można go zatem używać nawet dla drugiego dziecka. Kiedy pierwsze dziecko z niego wyrośnie, nie zapomnij go dobrze zapakować i przechować.
 

Materace z piany PUR

Niczego nie zepsujesz też klasyczną pianą PUR. Dzięki swojej przewiewności jest odpowiednia zarówno dla niemowląt, jak i starszych dzieci. Materace z piany PUR należą do najtańszych, więc ich zakup pozwoli zaoszczędzić trochę pieniędzy.
 

Wysokość i wymiary materaca dla niemowlaka

Wysokość materaca dla małego dziecka powinna wynosić co najmniej 6-8 cm, w przeciwnym razie materac może być zbyt miękki.
Materac dla dziecka wybierz dokładnie zgodnie z wewnętrznymi wymiarami łóżeczka lub łóżka dziecka. Między konstrukcją łóżeczka a materacem nie może być wolnej przestrzeni – inaczej dziecku mogłaby w tym miejscu utknąć ręka lub noga.
 

Najczęściej sprzedawany materac dla niemowląt 120 × 60 cm

Jest to najczęstszy rozmiar łóżek dla dzieci. Dziecięcy materac 120 × 60 cm dziecku starczy do trzeciego roku  życia, dlatego wybierz większy – dziecięcy materac 140 × 70 cm lub 190 × 90 cm.
W przypadku, gdy zdolny dziadek lub pomysłowy tata zrobili dla Twojego małego skarba łóżeczko w nietypowym rozmiarze, też nie musisz się martwić. U nas w DlaSpania masz materac dla dziecka dopasowany do Twoich potrzeb, wystarczy się z nami skontaktować
 

Higienę w łóżeczku zapewnią ochraniacz na materac i kołdra, które można prać w temperaturze 95 °C 

Przemoczona pieluszka lub rozlane mleko – wszystko to ma negatywny wpływ na stan materaca. Możesz uniknąć wilgoci w rdzeniu materaca i gromadzenia się roztoczy używając ochraniacza na materac, najlepiej wodoodpornego. Nasze ochraniacze są bardzo łatwe w zdejmowaniu i można je prać w pralce nawet do 95 °C.
Aby dziecko spało w możliwie co najczystszych warunkach i nie było narażone na kontakt z pleśniami, bakteriami i innymi mikroorganizmami, skompletuj mu do łóżeczka jedną z naszych dziecięcych kołderMożna je prać tak samo, jak ochraniacze w temperaturze 95°C – ta temperatura zabija wszystko, co nie powinno znajdować się w łóżku. Ponadto są wykonane z niezwykle oddychającego materiału, dzięki czemu dziecko nie będzie się pod nimi pocić.
 

Kup swojemu dziecku najlepszy materac z salonu DlaSpania. Które polecamy?

Materac do łóżeczka dziecięcego dla Waszego niemowlęcia Baby White, 60 × 120 cm

Po nocy na materacu Baby White Twoje dziecko obudzi się uśmiechnięte jak nigdy. Dzięki elastycznej zimnej pianie materac podtrzymuje malutkie ciało dziecka, a ponieważ materac jest zaprojektowany tak, aby zapewnić mu jak największą przewiewność, nie musisz martwić się o niechcianą obecność roztoczy. Materac posiada antyalergiczny i łatwo zdejmowany pokrowiec, który możesz wyprać w dowolnym momencie.

 
 

Materac dla dzieci i dorosłych Mono Visco 2.0, 160 × 200 cm

Jeśli planujesz, aby po urodzeniu Twoje dziecko spało razem z Tobą w łóżku, polecamy materac Mono Visco 2.0. Wykonany jest z zimnej piany, która bardzo dobrze oddycha i sprawia, że kręgosłup układa się do swojej naturalnej pozycji, dzięki czemu oboje będziecie mieć spokojny sen. Rdzeń materaca jest chroniony antyalergicznym zdejmowanym pokrowcem, który wypierzesz w dowolnym momencie.