[email protected]
+48 690093100
Infolinia jest czynna codziennie, w godzinach od 10:00 do 20:00
Menu Zamknąć
0 0 zł
Twój koszyk jest na razie pusty
Strona Główna Blog O pościelach W utrzymaniu higieny łóżka pomoże Ci ochraniacz materaca

W utrzymaniu higieny łóżka pomoże Ci ochraniacz materaca

Ochraniacze są praktycznym, choć często pomijanym, uzupełnieniem wyposażenia sypialni. W dużej mierze mogą one przyczynić się do zachowania higieny i żywotności Twojego materaca. Ochraniają bowiem materac przed zanieczyszczeniami i mechanicznym ścieraniem jego powierzchni, przez co przedłużają jego żywotność.

Ochraniacz materaca powinien być częścią podstawowego wyposażenia każdej sypialni. Ochrania bowiem materac przed zanieczyszczeniami i mechanicznym ścieraniem jego powierzchni, przez co przedłuża jego żywotność. Ochraniacz powinien być zrobiony z takiego materiału, by można go było prać w temperaturze co najmniej 60 ºC, bo dopiero taka temperatura zapewnia zniszczenie bakterii i wszelkich zanieczyszczeń.

 

Gdzie dać ochraniacz i w jaki sposób go przymocować?

Ochraniacz kładzie się bezpośrednio na materac pod prześcieradło. Na rynku jest kilka rodzajów ochraniaczy. Najczęściej spotykanym rodzajem jest ochraniacz materaca, który wzdłuż obwodu posiada gumę, przez co wygląda jak klasyczne prześcieradło. Kolejną opcją są ochraniacze, które na swoich rogach mają przyszyte gumowe paski, dzięki którym ochraniacz się nie przesuwa, ale zostaje na swoim miejscu.

 


ochraniacz materaca

 

Ochraniacz na materac a roztocza

By lepiej chronić swój materac przed roztoczami (a co za tym idzie: wydłużyć jego żywotność), warto zainwestować w ochraniacz na materac. Ochraniacz materaca zwiększa poziom higieny osobistej i sprawia, że sam materac jest zawsze czysty. Jest to skuteczna ochrona przed roztoczami, bakteriami, zarazkami i mikroorganizmami. Używa się go jako przekładkę pomiędzy materacem a prześcieradłem.

Ochraniacze na materac wykonane są z funkcjonalnego, nieszkodliwego materiału z membraną, są niepozorne i lekkie, bardzo przyjemne w dotyku, oddychające; wchłaniają wilgoć a jednocześnie nie przepuszczają jej dalej (w głąb materaca).

Ochraniacz na materac to nie tylko dobre zabezpieczenie przed substancjami alergizującymi, ale również przed skutkami problemów z inkontynencją, które najczęściej występują u seniorów i małych dzieci. Szczególnie w przypadku dzieci zdarza się, że wyleje im się do łóżka napój, lub że nie zdążą dobiec do toalety.

Ochraniacz na materac zostanie doceniony również przez osobnika dorosłego, który w nocy się za bardzo poci, ochraniacz bowiem zapobiega nagłemu wsiąkaniu w materac potu i wilgoci. Co prawda pot, który przeniknie do materaca, z biegiem czasu wywietrzeje, tym niemniej w materacu pozostanie to, co było w tym pocie rozpuszczone: sól i substancje biologiczne. Z biegiem czasu sole zatykają porowatą strukturę materaca, co stopniowo zwiększa jego wilgotność, tworząc w ten sposób idealne środowisko dla roztoczy i bakterii.

Wydłużenie żywotności materaca poprzez stosowanie ochraniacza

W dzisiejszych czasach każdy materac jest zaopatrzony w pokrowiec, jest to po prostu jedna z jego części. Jeśli jednak zależy Ci na idealnej ochronie materaca, kup ochraniacz na materac, nawet jeśli początkowo wydaje Ci się to zbędnym. Ochraniacz na materac nie wpływa na jego funkcjonalność ani jakość, dzięki czemu zachowane są wszystkie właściwości materaca. Ochraniacz wydłuża natomiast żywotność materaca  - nawet o kilka lat – jest również kolejną warstwą izolacji termicznej. Ponadto ochraniacze są zaprojektowane w taki sposób, że nawet nie zauważysz, że na nim leżysz, że na materacu jest jakiś ochraniacz. Dzisiejsze ochraniacze na materac są funkcjonalne i w wystarczający sposób potrafią się dostosować do materaca.

 

Ochraniacz jest więc praktycznym dodatkiem do materaca, który przynosi wiele korzyści. Zainteresowany uzupełnieniem swojego materaca o ochraniacz? Zerknij na naszą ofertę ochraniaczy do materaców (link do kliknięcia TUTAJ).