Kołdry Piórex

wyszukano 0 pozycji

od do

W górę

Kołdry i poduszki z puchu i pierza.
 
Puch
Puch jest to najdelikatniejszy surowiec pochodzący z ptactwa wodnego takiego, jak kaczki i gęsi. Posiada właściwości zapewniające użytkownikom poczucie pełnego komfortu. Cząsteczki puchu są niemal trójwymiarowe, mają wiele haczykowatych włókien, zdolnych absorbować wilgoć i utrzymywać ciepło ciała. Pobiera on z zewnątrz powietrze i zatrzymuje je, a następnie ogrzewa od ciepła ciała. W ten sposób naturalny puch zapewnia wspaniałą izolację cieplną bez obawy przegrzania organizmu. Inne zalety puchu to lekkość i przewiewność. Dzięki swoim szczególnym właściwościom puch wygrywa w rywalizacji z syntetykami. Puch, a szczególnie puch gęsi to również wypełnienie zdecydowanie lepsze niż pierze, a im lepszy puch, tym mniej go potrzeba.
Pierze
Pierze to również surowiec pochodzący z ptactwa wodnego, jednak jego parametry grzewcze są niższe od puchu.  Struktura pierza jest inna, jest ono mniej sprężyste niż puch, pozostaje natomiast miękkie i sprężyste. Pierze jest lekko wygięte i sprawdzi się doskonale jako wypełnienie poduszek, zapewniając idealne podparcie dla szyi, gdyż pod naciskiem usiłuje odzyskać swój naturalny kształt.
 
Spośród szerokiej oferty wyrobów, jaką Państwu proponujemy nie zawsze łatwo wybrać te, które wyróżniają się najwyższą jakością. Warto więc wiedzieć, że klasyfikacja cieplna kołdry nie zależy od ilości zawartego w niej wypełnienia, tylko od jego jakości. Kołdry puchowe wypełnione puchem gęsim są bardzo lekkie i nie zajmują wiele miejsca, a grzeją znacznie lepiej, niż cięższe kołdry z mniejszą ilością puchu czy kołdry wypełnione pierzem.
 
Od lat stosowane są stałe i niezmienne oznaczenia mieszanek puchu i pierza w celu łatwego rozróżnienia ich jakości:
Puch D1 – jakość extra
Najlepszy puch gęsi to puch o klasyfikacji technicznej D1. Jest to najbardziej miękki, oryginalny puch, dający najlepszą izolację cieplną. Ptaki posiadają ten rodzaj puchu tylko w określonych miejscach, wymagających najlepszego ogrzania. Dlatego wystarczy niewielka ilość puchu, by uzyskać naturalne ciepło. Kołdry puchowe wypełnione tym rodzajem puchu są najlżejsze. Puch ten jest też najbardziej sprężynujący, dlatego kołdra zapakowana zajmuje niewiele miejsca, a po rozwinięciu w ciągu kilku chwil staje się "mocno puchata".
Puch D4 – jakość bardzo dobra
Do puchu o bardzo wysokiej jakości zaliczamy również puch gęsi o klasyfikacji technicznej D4. Podobnie jak puch D1, jest to puch znajdujący się u ptaków w tych miejscach, które wymagają najlepszego ogrzania. Dlatego nie potrzeba go wiele, aby uzyskać ciepłą kołdrę puchową. Jest to puch o nieco niższej wartości grzewczej niż D1, np. wypełnienie 1 kg D1 odpowiada wartości grzewczej 1,30 kg D4. Ten rodzaj puchu również zachowuje właściwości mocno sprężynujące, dlatego kołdra zapakowana zajmuje niewiele miejsca, a po rozwinięciu w ciągu kilku chwil staje się "mocno puchata".
Puch D5 – jakość bardzo dobra
Puch gęsi D5 ma podobną klasyfikację cieplną co puch gęsi D4, jest to natomiast puch kolorowy/szary. Kołdry puchowe wypełnione tym puchem są więc, podobnie jak przy puchu D4 lekkie, ciepłe i sprężynujące.
Puch D23 – jakość dobra
Puch D23 to puch przetwarzany, aby uzyskać podobne własności cieplne potrzeba go nieco więcej, w porównaniu do puchu D1 i D4, jest też mniej sprężynujący. Dlatego, w celu uzyskania odpowiedniego efektu cieplnego kołdry te zawierają więcej puchu.