Centrum wiedzy DlaSpania

Nie znalazłeś odpowiedzi na to, co Cię interesuje w dziale porad lub artykułów DlaSpania? Zapytaj bezpośrednio w naszej klinice! Jeśli potrzebujesz pomocy lub chcesz się upewnić, że wybrałeś poprawnie, jesteśmy tu dla Ciebie.

Dlatego nie wahaj się skontaktować z naszym działem pomocy lub skontaktuj się na konsultacje w najbliższym salonie stacjonarnym.


Zadaj pytanie...

podany e-mail nie będzie wyświetlany przy pytaniu
Wpisz pytanie.

Patryk Szczepański, 11. 7. 2011 11:37

Witam, szukam materaca dla osoby z chorym kręgosłupem (zwyrodnienia, ból), Chciałbym się dowiedzieć, co będzie najlepsze, słyszałem, że dobre są materace lateksowe? Co mi Państwo zaproponują?


DlaSpania, 11. 7. 2011 11:52

Dzień dobry,

Wbrew obiegowej opinii mówiącej, że materace lateksowe są dobre dla osób cierpiących na choroby kręgosłupa i skarżące się na dokuczliwy ból, zdecydowanie polecalibyśmy nasze materace zdrowotne z leniwą pianką. Lateks jest z reguły twardy, a gdy śpimy na zbyt twardej powierzchni, nasze mięśnie nepotrzebnie się napinają - jeśli spędzimy z taki napiętymi mięśniami całą noc, rano z pewnością będziemy czuć się "połamani". Aby budzić się bez bólu i nie dodawać sobie niepotrzebnych cierpień, najlepiej wybrać materac z leniwą pianką, która podpiera kręgosłup bez nacisku zwrotnego, sprawia, że każda część kręgosłupa otrzymuje podparcie, jakiego jej potrzeba, ponadto leniwa pianka działa przeciwodleżynowo oraz dobrze wpływa na krążenie krwi. Kupując materac z pianką termoelastyczną, który jest atestowanym produktem medycznym, możemy być pewni, że gwarantujemy sobie lub swoim bliskim najlepsze rozwiązanie dla zdrowego snu i życia bez bólu.

W naszej ofercie materacy zdrowotnych znajdują się materace: Benessere, Ergomind, Genesi HD, Tempur Original 15, Tempur Original 20 .

Pozdrawiamy,

DlaSpania.pl


Aneta M., 1. 7. 2011 11:22

Dzień dobry! Szukamy z mężem materaca do nowego mieszkania, a w ogóle się na tym nie znamy i potrzebujemy porady. Mamy oboje 26 lat, ja: 57kg, 170cm, a mąż 85kg i 188cm. Chcielinyśmy materac 160 x 200 (chyba będzie dobry?) i ważne, żeby był wygodny, bo do tej pory miałam strasznie niewygodną wersalkę, a teraz chcę się wreszcie wysypiać. Bardzo proszę o jakieś propozycje!


DlaSpania, 1. 7. 2011 12:55

Dzień dobry,

Materac dla ludzi w Państwa wieku powinien spełniać kilka podstawowych funkcji: przede wszystkim, musi gwarantować wysoki komfort, bo w Państwa wieku zdrowy sen zaczyna mieć coraz większe znaczenie (zmęczenie pracą, pojawienie się dzieci itp. powodują większe zapotrzebowanie na regenerację podczas snu), dobrze więc kupić materac, w którego skład wchodzi leniwa pianka termoelastyczna, która pod wpływem temperatury dopasowuje się do kształtu ciała, redukuje nacisk i zapobiega m.in. powstawaniu bólu szyi i pleców. Poza tym ważne jest, aby był trwały (materac powinno się wymieniać maksymalnie co 10 lat, istotne, abyśmy z powodu jego słabej jakości nie musieli robić tego częściej) i pozwalał na zachowanie niezbędnej higieny (zdejmowany pokrowiec z możliwością prania umożliwi pozbycie się roztoczy i bakterii). Dodatkowo bardzo dobrym pomysłem są tzw. "materace partnerskie", każda strona materaca ma inną twardość, materac może więc być bardziej lub mniej twardy zależnie od upodobań lub potrzeby (można używać bardziej miękkiej strony np. po urazie lub w ciąży, kiedy twardsza strona mogłaby nagle okazać się niewygodna).

Co do rozmiaru materaca, 160 x 200 cm to bardzo dobry rozmiar, na którym dwie osoby wysypiają się z łatwością.

Polecamy następujące materace partnerskie z naszej oferty: HR Terapy , XXL King , Benessere , New Dream Easy , Julia , Domenica , Daisy .

Proszę też pamiętać, że ważnym elementem zapewniającym zdrowy i regenerujący sen jest również odpowiednio dobrana poduszka.

Pozdrawiamy,

DlaSpania.pl


Marek, 1. 7. 2011 09:12

Witam, szukam materaca dla córki w rozmiarze 80 x 170, ale nigdzie na waszej stronie nie mogę takiego znaleźć. Źle szukam, czy nie sprzedajecie takiego rozmiaru? Będę wdzięczny za informację, bo to pilna sprawa.


DlaSpania, 1. 7. 2011 12:56

Dzień dobry,

Nawet jeśli przy przeglądaniu naszej oferty nie znalazł Pan materaca w poszukiwanym przez Pana rozmiarze, nie znaczy to, że nie można go u nas kupić. Na stronie prezentujemy ofertę standardowych, najczęściej sprzedawanych rozmiarów poszczególnych materacy, w opisie każdego modelu znajduje się jednak zawsze informacja, czy można zamówić go również w tzw. "rozmiarze niestandardowym" i w zdecydowanej większości przypadków odpowiedź na to pytanie brzmi "tak"! Niezależnie od tego, czy będzie to materac 80 x 170, czy 150 x 210, czy nawet 123 x 198, jesteśmy w stanie zamówić materac, w rozmiarze, którego szuka nasz klient.
Jeśli chce Pan zamówić taki materac, prosimy wybrać z naszej oferty interesujący Pana model, a następnie napisać do nas określając jego dokładne wymiary,. Odpowiemy podając cenę, a następnym krokiem prowadzącym do kupienia takiego "niestandardowego" materaca będzie złożenie zamówienia poprzez wysłanie wiadomości e-mail na nasz adres [email protected] . Życzymy udanych poszukiwań!

Pozdrawiamy,

DlaSpania.pl


Ilona, 17. 5. 2011 08:33

Zamierzam kupić materac 80x190. Proszę o poradę. Ilona Piszczek Szczecin


DlaSpania, 12. 3. 2012 12:29

Witam,
na naszej stronie może Pani znaleźć mały poradnik "Jak prawidłowo wybrać materac" z którym warto zapoznać się przed podjęciem decyzji o zakupie.
Ze względów zdrowotnych najlepiej wybrać materac z pianką termoelastyczną, która dopasuje się do naszego ciała pod wpływem jego ciepła, podeprze kręgosłup bez nacisku zwrotnego, dzięki czemu zapobiegnie także odleżynom i dobrze wpłynie na krążenie krwi.
Materacami z pianką termoelastyczną są m. in.: Tempur Original, Tempur Royal, Genesi HD, Ergomind czy Mind Impression.

Pozdrawiamy,

DlaSpania.pl


Natalia, 2. 5. 2011 15:31

Dzień dobry, co oznaczają nazwy leniwa pianka, zimna pianka, TEMPUR? Czy mogą mi Państwo powiedzieć, czym się od siebie różnią te materiały? Dziękuję.


DlaSpania, 1. 7. 2011 09:08

Dzień dobry,

Leniwa pianka, bio pianka, zimna pianka oraz TEMPUR to nazwy niektórych materiałów, z których wykonane są oferowane przez nas materace i poduszki. Informacje na ich temat znaleźć można w naszym poradniku "Jak prawidłowo wybrać materac" pod adresem : http://www.dlaspania.pl/jak-prawidlowo-wybrac-materac oraz w opisach poszczególnych kategorii, na dole strony.

Pozdrawiamy,

DlaSpania.pl


anna, 26. 4. 2011 22:20

Czy leniwa pianka nie jest zbyt miękka, aby wygodnie na niej spać?


DlaSpania, 16. 7. 2013 08:10

Dzień dobry,

Leniwa pianka, inaczej pianka termoelastyczna, to wyjątkowy rodzaj otwartokomórkowej pianki poliuretanowj zmieniającej swoją twardość w zależności od temperatury. Pod wpływem ciepła naszego ciała staje się bardziej plastyczna i dopasowuje się do jego kształtu. Leniwa pianka nie jest zbyt miękka, zależy od całkowitej twardości materaca.

Pozdrawiamy

DlaSpania team