Ciekawe artykuły o spaniu

 

Co nowego w świecie zdrowego snu? Jeśli szukasz pomocy z bezsennością, lekarstwa na ból szyi, lub po prostu szukasz wskazówek, jak lepiej spać, to trafiłeś we właściwe miejsce. W tej części naszej strony możesz regularnie znaleźć nowe wiadomości, ciekawe informacje ze świata zdrowego snu. Jak zrozumieć sen i go pokochać, wystarczy nas obserwować. Podzielimy się z państwem naszą wiedzą.


Kategorie artykułów

Wszystko Sen Materace Poduszki Kołdry Łóżka Stelaże Pościel

Jak wybrać kołdrę i poduszkę?

Na dzisiejszym rynku spotykamy się z bogatym wyborem różnych rodzajów kołder i poduszek. Na pierwszy rzut oka mogą wszystkie wyglądać jednakowo, ale mogą między nimi być wielkie różnice. Głównie różnią się materiałem pokrowca, technologiami wyrobu, wypełnieniem. Jak więc wybrać odpowiednią…

więcej

Pozwól, by przyroda ukołysała Cię do snu

Bezsenność jest w ostatnim czasie sporym problemem, z którym borykają się wszystkie kategorie wiekowe. Wielu pacjentów stosuje w celu jej złagodzenia leki z grupy  leków nasennych. Jednak przy dłuższym ich zażywaniu stają się uzależniające i mają dodatkowo cały szereg skutków ubocznych. Natomiast przyroda oferuje szereg możliwości, jak wspomóc szybsze zasypianie i lepszy sen.

więcej

Pokój dziecięcy – plac zabaw i pole walki

Każdy z nas chętnie wspomina swoje dzieciństwo – i nie ma się czemu dziwić. To jeden z najpiękniejszych okresów w życiu człowieka. Niestety, mija bardzo szybko, dzieci rosną jak na drożdżach i trzeba się do nich przystosowywać w zależności od ich potrzeb. Dotyczy to nie tylko ubrania i zabawek, ale również pokoju dziecięcego i jego wyposażenia.

więcej

Wam także dokucza chrapanie?

Chrapanie jest jednym z największych postrachów we wspólnej sypialni. Pojawia się z powodu ograniczonej drożności dróg oddechowych. Kiedy przy wdychaniu drogi oddechowe są zwężone, powietrze musi się przemieszczać szybciej, ciśnienie w gardle wzrasta, a kręg obrotowy i podniebienie miękkie zaczynają wibrować.

więcej

Co dzieje się z ciałem w przypadku braku snu?

Zmęczenie jest naturalną reakcją na brak snu. Jeśli nie możecie utrzymać otwartych oczu także po dwunastogodzinnym śnie, to znaczy, że coś jest nie tak. Budzicie się rozdrażnieni lub niewyspani? Śpicie mało lub budzicie się przez całą noc? Macie po przebudzeniu uczucie, jakbyście się nie wyspali? Jeśli to uczucie jest Wam dobrze znane i regularnie się pojawia, przeczytajcie uważnie.

więcej

W górę