Ciekawe artykuły o spaniu

 

Co nowego w świecie zdrowego snu? Jeśli szukasz pomocy z bezsennością, lekarstwa na ból szyi, lub po prostu szukasz wskazówek, jak lepiej spać, to trafiłeś we właściwe miejsce. W tej części naszej strony możesz regularnie znaleźć nowe wiadomości, ciekawe informacje ze świata zdrowego snu. Jak zrozumieć sen i go pokochać, wystarczy nas obserwować. Podzielimy się z państwem naszą wiedzą.


Kategorie artykułów

Wszystko Sen Materace Poduszki Kołdry Łóżka Stelaże Pościel

Wam także dokucza chrapanie?

Chrapanie jest jednym z największych postrachów we wspólnej sypialni. Pojawia się z powodu ograniczonej drożności dróg oddechowych. Kiedy przy wdychaniu drogi oddechowe są zwężone, powietrze musi się przemieszczać szybciej, ciśnienie w gardle wzrasta, a kręg obrotowy i podniebienie miękkie zaczynają wibrować.

więcej

Co dzieje się z ciałem w przypadku braku snu?

Zmęczenie jest naturalną reakcją na brak snu. Jeśli nie możecie utrzymać otwartych oczu także po dwunastogodzinnym śnie, to znaczy, że coś jest nie tak. Budzicie się rozdrażnieni lub niewyspani? Śpicie mało lub budzicie się przez całą noc? Macie po przebudzeniu uczucie, jakbyście się nie wyspali? Jeśli to uczucie jest Wam dobrze znane i regularnie się pojawia, przeczytajcie uważnie.

więcej

Nadmierne pocenie się podczas snu

Nadmierne pocenie się to duży problem społeczny dla każdego, kto się z nim spotkał. Wysokie zużycie pościeli, pidżama, która wygląda jak dopiero co wyciągnięta z pralki, mokre poduszki i włosy to właśnie efekt nocnego pocenia się. Chodzi o problem zdrowotny czy częsty, normalny nieistotny objaw?

więcej

Jak radzić sobie z bezsennością u dzieci?

Problemy ze snem u dziecka mają wpływ na całą rodzinę, zwłaszcza wtedy, kiedy dziecko jest jeszcze bardzo małe. Deficyt snu dotyka nie tylko dziecko, ale również jego otoczenie. Jak pomóc dziecku, by spało lepiej?

więcej

Poduszka i pozycja spania

Szukacie nowej poduszki ortopedycznej i nie wiecie, która jest odpowiednia dla was? Wybierajcie według pozycji, w której śpicie. Przynosimy przegląd podstawowych poduszek z pozycjami, dla których są odpowiednie: Klasyczny kstałt: Kształt tych poduszek jest bardzo podobny do klasycznych poduszek 90…

więcej

W górę