Ciekawe artykuły o spaniu

 

Co nowego w świecie zdrowego snu? Jeśli szukasz pomocy z bezsennością, lekarstwa na ból szyi, lub po prostu szukasz wskazówek, jak lepiej spać, to trafiłeś we właściwe miejsce. W tej części naszej strony możesz regularnie znaleźć nowe wiadomości, ciekawe informacje ze świata zdrowego snu. Jak zrozumieć sen i go pokochać, wystarczy nas obserwować. Podzielimy się z państwem naszą wiedzą.


Kategorie artykułów

Wszystko Sen Materace Poduszki Kołdry Łóżka Stelaże Pościel

Łóżka dla dzieci i młodzieży

Zdrowy sen to podstawowy warunek dla życia szczęśliwego dziecka. Źle dobrany materac może wpływać bardzo negatywnie na zdrowie naszego dziecka. Brak snu wynikający z częstego budzenia się w nocy, bólu szyi czy pleców pogarsza ogólny stan zdrowia dziecka. Dziecko podczas snu nie tylko regeneruje swoją energię, ale także rozwija się. Dlatego należy poświęcić szczególną uwagę na nowe łóżko dla dziecka. Więc jak wybrać odpowiednie łóżko dla swojego potomstwa?

więcej

Zaburzenia snu - część 4. PARASOMNIA

W czwartym odcinku naszego serialu przedstawimy zaburzenia snu należące do kategorii parasomni. Chodzi o różne nietypowe i nienaturalne zjawiska pojawiające się w czasie snu lub tuż po przebudzeniu. Należą do nich takie zaburzenia jak: lunatykowanie, koszmary nocne i senne. W dzisiejszym odcinku skoncentrujemy się na lunatykowaniu i somnambulizmie.

więcej

Zaburzenia snu - część 3. NARKOLEPSJA

W trzecim odcinku naszego serialu będziemy zajmować się zaburzeniem znanym jako narkolepsja. Chodzi o chroniczne zaburzenie neurologiczne, kiedy mózg nie jest w stanie właściwie regulować cyklu snu i aktywności. Zaliczana jest do kategorii hipersomnii, ale w odróżnieniu od niej nie chodzi o zaburzenie psychiczne czy też o brak snu.

więcej

Zaburzenia snu - część 2. HIPERSOMNIA

Hipersomnia jest przeciwieństwem insomnii, o której była mowa w części 1. Chodzi o patologicznie wzmożoną senność.

więcej

Zaburzenia snu - część 1. INSOMNIA

Jeśli wieczorem z trudem zasypiacie, sen jest płytki i często budzicie się w nocy, prawdopodobnie cierpicie na bezsenność. Chodzi o najczęstsze zaburzenie snu, na które cierpi aż jedna trzecia populacji.

więcej

W górę