Ciekawe artykuły o spaniu

 

Co nowego w świecie zdrowego snu? Jeśli szukasz pomocy z bezsennością, lekarstwa na ból szyi, lub po prostu szukasz wskazówek, jak lepiej spać, to trafiłeś we właściwe miejsce. W tej części naszej strony możesz regularnie znaleźć nowe wiadomości, ciekawe informacje ze świata zdrowego snu. Jak zrozumieć sen i go pokochać, wystarczy nas obserwować. Podzielimy się z państwem naszą wiedzą.


Kategorie artykułów

Wszystko Sen Materace Poduszki Kołdry Łóżka Stelaże Pościel

Zaburzenia snu - część 4. PARASOMNIA

W czwartym odcinku naszego serialu przedstawimy zaburzenia snu należące do kategorii parasomni. Chodzi o różne nietypowe i nienaturalne zjawiska pojawiające się w czasie snu lub tuż po przebudzeniu. Należą do nich takie zaburzenia jak: lunatykowanie, koszmary nocne i senne. W dzisiejszym odcinku skoncentrujemy się na lunatykowaniu i somnambulizmie.

więcej

Zaburzenia snu - część 3. NARKOLEPSJA

W trzecim odcinku naszego serialu będziemy zajmować się zaburzeniem znanym jako narkolepsja. Chodzi o chroniczne zaburzenie neurologiczne, kiedy mózg nie jest w stanie właściwie regulować cyklu snu i aktywności. Zaliczana jest do kategorii hipersomnii, ale w odróżnieniu od niej nie chodzi o zaburzenie psychiczne czy też o brak snu.

więcej

Zaburzenia snu - część 2. HIPERSOMNIA

Hipersomnia jest przeciwieństwem insomnii, o której była mowa w części 1. Chodzi o patologicznie wzmożoną senność.

więcej

Zaburzenia snu - część 1. INSOMNIA

Jeśli wieczorem z trudem zasypiacie, sen jest płytki i często budzicie się w nocy, prawdopodobnie cierpicie na bezsenność. Chodzi o najczęstsze zaburzenie snu, na które cierpi aż jedna trzecia populacji.

więcej

Jak wybrać kołdrę i poduszkę?

Na dzisiejszym rynku spotykamy się z bogatym wyborem różnych rodzajów kołder i poduszek. Na pierwszy rzut oka mogą wszystkie wyglądać jednakowo, ale mogą między nimi być wielkie różnice. Głównie różnią się materiałem pokrowca, technologiami wyrobu, wypełnieniem. Jak więc wybrać odpowiednią…

więcej

W górę