powrót do listy artykułów

Spokojny i zdrowy sen w trakcie ciąży – 3. trymestr

Tygodnie mijają, a Wasze dzieciątko rośnie jak na drożdzach. Wasz brzuszek się powiększa i coraz trudniej jest Wam znaleźć wygodną pozycję do spania. Do tego musicie ją co chwilę zmieniać i tym samym Wasz sen zmienia się w przerywaną drzemkę. Jak w takim razie zapewnić sobie efektywny sen zanim maluch przyjdzie na świat?

3. trymestr

Pozycja w trakcie snu

Niełatwo jest znaleźć odpowiednią pozycję do spania. Podczas ciąży spanie na brzuchu jest niemożliwe. Z kolei kiedy śpicie na plecach, maluch uciska Wasz pęcherz moczowy, przez co chwilę musicie biegać do toalety. Zatem jedynym odpowiednim rozwiązaniem wydaje się spanie na boku. Specjaliści polecają spać raczej na lewym boku. Jeśli nie jesteście przyzwyczajone do takiej pozycji, dobrze jest zacząć ją wypróbowywać zanim Wasz brzuszek będzie tak duży, że już nie będziecie miały wyboru.

W lepszym usypianiu może Wam również pomóc regularny tryb życia, zdrowa i zbilansowana dieta oraz dostarczanie organizmowi odpowiedniej ilości płynów. Jednak wieczorem ograniczcie ich spożywanie, ze względu na wspomnianą wcześniej konieczność częstego korzystania z toalety.

Nie zapominajcie również o krążeniu krwi, a aby o nie zadbać wykorzystajcie nasze rady opisane w artykule „Spokojny i zdrowy sen w trakcie ciąży – 2. trymestr“. Jednak jak jeszcze bardziej ułatwić sobie zasypianie i jeszcze lepiej wykorzystać dobroczynne właściwości snu?

Poduszek nigdy za wiele

Dla kobiet w ciąży bardzo ważna jest wysokiej jakości poduszka. Poprzez odpowiednie podparcie głowy można zapobiec zgadze, która często dokucza kobietom w tym okresie. Ale nie poprzestawajmy tylko na głowie. Lepszy sen możecie sobie również zapewnić podkładając poduszkę pod brzuch i nogi. Znajdźcie wygodną dla siebie pozycję, a potem wykorzystajcie poduszki, żeby jeszcze bardziej zwiększyć swój komfort. Poduszkę wybierzcie tak, aby była odpowiednia dla wszystkich pozycji w trakcie snu. Zwróćcie też uwagę na wypełnienie. Powinno być łatwe do wyjęcia i ponownego włożenia, po uprzednim wyregulowaniu jego ilości dla odpowiedniej wysokości poduszki. Nie zapominajcie też o względach higienicznych i wybierzcie poduszkę z pokrowcem przeznaczonym do ściągania i prania, co swoją drogą bywa już standardem. Z całą ofertą poduszek możecie się zapoznać w naszych salonach DlaSpania.

Powiązane artykuły


Najnowsze artykuły

Gdy boli szyja podczas używania poduszki zdrowotnej

Kupiliście poduszkę ortopedyczną i od tego czasu cierpicie na ból kręgosłupa szyjnego albo od tego czasu źle śpicie? Nie jesteście pewni, czy kupiliście odpowienią poduzskę? Na wszytkie pytania odpowiedzą  specjaliści z Centrum zdrowego snu. Niketórzy ludzie twierdzą, że dopiero po…

więcej

Pomysły i triki na bezsenność

Wstawajcie i zasypiajcie zawsze w jednakowym czasie - nawet w weekend.  Nie śpijcie w ciągu dnia. Cztery godziny przed spaniem nie pijcie napojów z kofeiną - kawę, herbatę, colę. Dwie godziny przed spaniem nie pijcie alkoholu i nie palcie. Jeżeli was palenie uspokaja,…

więcej