Sen


Kategorie artykułów

Wszystko Sen Materace Poduszki Kołdry Łóżka Stelaże Pościel

Zaburzenia snu - część 1. INSOMNIA

Jeśli wieczorem z trudem zasypiacie, sen jest płytki i często budzicie się w nocy, prawdopodobnie cierpicie na bezsenność. Chodzi o najczęstsze zaburzenie snu, na które cierpi aż jedna trzecia populacji.

więcej

Pozwól, by przyroda ukołysała Cię do snu

Bezsenność jest w ostatnim czasie sporym problemem, z którym borykają się wszystkie kategorie wiekowe. Wielu pacjentów stosuje w celu jej złagodzenia leki z grupy  leków nasennych. Jednak przy dłuższym ich zażywaniu stają się uzależniające i mają dodatkowo cały szereg skutków ubocznych. Natomiast przyroda oferuje szereg możliwości, jak wspomóc szybsze zasypianie i lepszy sen.

więcej

Pokój dziecięcy – plac zabaw i pole walki

Każdy z nas chętnie wspomina swoje dzieciństwo – i nie ma się czemu dziwić. To jeden z najpiękniejszych okresów w życiu człowieka. Niestety, mija bardzo szybko, dzieci rosną jak na drożdżach i trzeba się do nich przystosowywać w zależności od ich potrzeb. Dotyczy to nie tylko ubrania i zabawek, ale również pokoju dziecięcego i jego wyposażenia.

więcej

Wam także dokucza chrapanie?

Chrapanie jest jednym z największych postrachów we wspólnej sypialni. Pojawia się z powodu ograniczonej drożności dróg oddechowych. Kiedy przy wdychaniu drogi oddechowe są zwężone, powietrze musi się przemieszczać szybciej, ciśnienie w gardle wzrasta, a kręg obrotowy i podniebienie miękkie zaczynają wibrować.

więcej

Co dzieje się z ciałem w przypadku braku snu?

Zmęczenie jest naturalną reakcją na brak snu. Jeśli nie możecie utrzymać otwartych oczu także po dwunastogodzinnym śnie, to znaczy, że coś jest nie tak. Budzicie się rozdrażnieni lub niewyspani? Śpicie mało lub budzicie się przez całą noc? Macie po przebudzeniu uczucie, jakbyście się nie wyspali? Jeśli to uczucie jest Wam dobrze znane i regularnie się pojawia, przeczytajcie uważnie.

więcej

W górę