Sen


Kategorie artykułów

Wszystko Sen Materace Poduszki Kołdry Łóżka Stelaże Pościel

Oznaki deficytu snu u dzieci

Sen jest ważną częścią naszego życia, jego brak nie oddziaływa negatywnie jedynie na dorosłych. Może się również pojawić u dzieci, ma jednak inne objawy. Mimo, że przyczyny i objawy mogą być inne u dzieci, mają jednak często wpływ na całą rodzinę. Jakie są przyczyny bezsenności u dzieci i jak je wykryć?

więcej

Pomysły i triki na bezsenność

Wstawajcie i zasypiajcie zawsze w jednakowym czasie - nawet w weekend.  Nie śpijcie w ciągu dnia. Cztery godziny przed spaniem nie pijcie napojów z kofeiną - kawę, herbatę, colę. Dwie godziny przed spaniem nie pijcie alkoholu i nie palcie. Jeżeli was palenie uspokaja,…

więcej

Zaburzenia snu - część 4. PARASOMNIA

W czwartym odcinku naszego serialu przedstawimy zaburzenia snu należące do kategorii parasomni. Chodzi o różne nietypowe i nienaturalne zjawiska pojawiające się w czasie snu lub tuż po przebudzeniu. Należą do nich takie zaburzenia jak: lunatykowanie, koszmary nocne i senne. W dzisiejszym odcinku skoncentrujemy się na lunatykowaniu i somnambulizmie.

więcej

Zaburzenia snu - część 3. NARKOLEPSJA

W trzecim odcinku naszego serialu będziemy zajmować się zaburzeniem znanym jako narkolepsja. Chodzi o chroniczne zaburzenie neurologiczne, kiedy mózg nie jest w stanie właściwie regulować cyklu snu i aktywności. Zaliczana jest do kategorii hipersomnii, ale w odróżnieniu od niej nie chodzi o zaburzenie psychiczne czy też o brak snu.

więcej

Zaburzenia snu - część 2. HIPERSOMNIA

Hipersomnia jest przeciwieństwem insomnii, o której była mowa w części 1. Chodzi o patologicznie wzmożoną senność.

więcej

W górę