powrót do listy artykułów

Jaki materac wybrać w podeszłym wieku? Część 1.

Dla każdego okresu życia jest odpowiedni inny materac. Jaki materac wybrać, gdy na twarzy pojawiają się pierwsze zmarszczki od uśmiechu, ale istnieją już pewne ograniczenia zdrowotne?

Średnia żywotność materaca wynosi od 5 do 10 lat, więc logiczne jest, że jeden czy dwa materace nam nie wystarczą w ciągu życia. Ponadto w każdym okresie życia mamy inne priorytety, dotyczy to również wyboru materaca.

Jaki materac wybrać w podeszłym wieku?

Im wyższy, tym bardziej komfortowy

Wybierając materac dla osób starszych, wysokość materaca odgrywa istotną rolę. Ogólnie rzecz biorąc, im wyższy materac, tym lepszy, a to z kilku powodów. Z wysokiego materaca, czyli również z łóżka, będzie się lepiej wstawać osobom starszym, ponieważ już podczas siedzenia kolana są wyżej usytuowane i materac tylko pomoże szybciej się podnieść. Tak samo wygodnie jest w przypadku kładzenia się do łóżka.

Większość wysokich materacy ma również wysokiej jakości pamięciową piankę i zimną piankę.

Co najtwardszy materac? Nie, wręcz przeciwnie.

Istnieje pogląd, że dla osób starszych są lepsze twarde materace ze względu na ich wytrzymałość. Jest to mit. Odwrotnie większość osób starszych korzysta z miękkich materacy, na których ich mięśnie odpoczywają. Na twardych materacach polecamy spać młodszym ludziom, a wraz z wiekiem twardość materaca powinna zostać zmniejszona. Starsi ludzie na twardym materacu nie osiągną komfortowego wypoczynku, ale obudzą się rano z bólami stawów, mięśni i ogólnym poczuciem zmęczenia. Dlatego należy wybierać materace średniej twardości i miękkie materace.

Dalsze wskazówki znajdziesz w drugiej części naszego artykułu. Nasi eksperci w salonach sprzedaży są bardzo dobrze przygotowani, aby doradzić ci w wyborze materaca dla każdego wieku, od małego dziecka, aż po emeryta. Nie wahaj się i odwiedź nas.

Najnowsze artykuły

Wiosna również w twojej sypialni!

Wiosna kojarzy się z wieloma przyjemnościami, na które czekamy całą zimę. Pierwsze promyki słońca każdemu poprawiają nastrój, a pierwsze wiosenne kwiatki powoli zaczynają wyglądać sponad trawy. Wpuśćmy wiosnę do naszych sypialni! Chcesz wiedzieć jak to zrobić? Czytaj dalej!

więcej

Nasze ciało nigdy nie śpi! Co się dzieje z ciałem podczas snu?

Czasem może nas wybudzić sen, który jest tak wyrazisty, że z jego powodu przebudzamy się w nocy, ale zazwyczaj to dopiero budzik nas zrywa z łóżka. Nasze ciało jednak całkiem nie śpi, jak by się nam mogło wydawać.
więcej