powrót do listy artykułów

Jak dobrać poduszkę TEMPUR? Poradnik

TEMPUR logo

TEMPUR jest producentem i dostawcą bezkompromisowego rozwiązania zapewniającego zdrowy sen w najwyższej możliwej jakości. Dowody to gwarancja, długa tradycja, certyfikaty technologiczne i jakościowe.

TEMPUR poduzski

Poznajcie poduszki TEMPUR

Sen jest niezbędny dla Twojego zdrowia i dobrego samopoczucia, więc ciesz się najlepszym! Poduszki TEMPUR stają się bardziej miękkie w odpowiedzi na ciepło ciała i dostosowują się do naturalnej krzywizny głowy i szyi oraz zapewniają optymalny komfort i podparcie. Pozwala to na relaks i cieszenie się spokojniejszym snem.

Gwarancja TEMPUR
„Właściciele poduszek TEMPUR na całym świecie cieszą się najlepszym snem każdej nocy dzięki wyjątkowemu materiałowi TEMPUR.“

Jak wybrać właściwą poduszkę w dwóch krokach.

TEMPUR oferuje szeroką gamę poduszek i zawsze ma poduszkę, która jest odpowiednia dla Ciebie. Niezależnie od Twoich potrzeb, wszystkie poduszki TEMPUR są hipoalergiczne, nie zawierają powszechnie znanych alergenów lub szkodliwych substancji (certyfikat zgodności Oeko-Tex® 100). Dla większego komfortu higienicznego są one poddawane obróbce antybakteryjnej w celu zwiększenia ich świeżości, a poszewki można ściągnąć i przeprać.

1. Wybierz kształt według swojej ulubionej pozycji snu

KLASYCZNY KOMFORT
Tradycyjnie ukształtowane poduszki zapewniające uniwersalny komfort


Wybierz jedną z tych poduszek, jeśli chcesz mieć klasyczny kształt i czuć się komfortowo podczas odpoczynku lub snu. Wypełnienie poduszki zawiera rozdrobniony materiał TEMPUR®. Wybierz jedną z wielu poszewek i poczuj - miękki, średnio sztywny, sztywny.

Poduszka TEMPUR Traditional

Poduszka TEMPUR® Traditional

nadaje się do wszystkich pozycji snu
dostępna miękka, średnio twarda i twarda

Poduszka TEMPUR Traditional EasyClean

Poduszka TEMPUR® EasyClean

nadaje się do wszystkich pozycji snu

Poduszka TEMPUR Traditional Breeze

Poduszka TEMPUR® Breeze

nadaje się do wszystkich pozycji snu

Poduszka TEMPUR Comfort Original

Poduszka TEMPUR® Comfort Original

nadaje się do wszystkich pozycji snu

Poduszka TEMPUR Comfort Cloud

Poduszka TEMPUR® Comfort Cloud

nadaje się do wszystkich pozycji snu

ERGONOMICZNE PODPARCIE
Specjalnie ukształtowane poduszki zapewniające wsparcie w ulubionej pozycji do spania


Wybierz jedną z tych poduszek, jeśli masz ulubioną pozycję do spania. Zapewniają ergonomiczne podparcie dla głowy, szyi i ramion i są dostępne w różnych wysokościach. Wybierz wyższą poduszkę, jeśli masz szerokie ramiona i niższą poduszkę, jeśli śpisz na miękkim materacu.

Poduszka TEMPUR Original

Poduszka TEMPUR® Original

idealny do spania na boku

Poduszka TEMPUR Millennium

Poduszka TEMPUR® Millennium

idealna do spania na boku i plecach

Poduszka TEMPUR Symphony

Poduszka TEMPUR® Symphony

idealna do spania na boku i plecach

Poduszka TEMPUR Sonata

Poduszka TEMPUR® Sonata

idealny do spania na boku

Poduszka TEMPUR Ombracio pro spaní na břiše

Poduszka TEMPUR® Ombracio

idealna do spania na brzuchu

2. Wybierz odpowiedni rozmiar poduszki

W przypadku poduszek ortopedycznych można znaleźć w naszej ofercie poduszki o różnych rozmiarach i sztywności. Kształt poduszki jest kwestią indywidualnego wyboru, więc po prostu wybierz odpowiednią poduszkę zgodnie ze swoją ulubioną pozycją snu.

Oferujemy formowane poduszki w kilku rozmiarach, różniących się wysokością. Zwykle im szerszy bark, tym wyższa powinna być poduszka. Z drugiej strony, im bardziej miękki jest Twój materac, tym bardziej twoje ciało zapada się w materacu i potrzebujesz niższej poduszki.

W przypadku poduszek TEMPUR Original, Millenium i Symphony można użyć poniższej tabeli dla wymiarów S, M i L. Dla mniejszych lub większych osób można również osiągnąć rozmiary XS lub XL.

1. Wzrost

2. Budowa ciała

3. Szerokość barku

4. Pozycja zasypiania

spanie na boku

spanie na plecach

mniej niż 160 cm

szczupła - średnia

do 10 cm

S

S

średnia - tęgi

10 - 15 cm

M

S


160 - 175 cm

szczupły - średni

10 - 15 cm

M

S

średni - tęgi

15 - 20 cm

L

M


więcej niż 175 cm

szczupły - średni

15 - 20 cm

L

L

średni - tęgi

20 - 25 cm

L

L


Przykład: Szczupła kobieta 165 cm wzrostu. Powinna wybrać rozmiar M, jeśli najbardziej lubi spać na boku. Jeśli natomiast lubi spać na plecach powinna wybrać rozmiar S.

Unikalne cechy poduszek TEMPUR

  • Unikalne wsparcie dla ciała

    Materiał TEMPUR delikatnie dopasuje się do kształtu Twojego ciała i zapewni Ci komfort i wsparcie szyi, kręgosłupa, ramion i nóg.

  • Natychmiastowy relaks

    Od momentu, w którym wpadniesz na materac lub poduszkę TEMPUR, poczujesz różnicę. W cieplejszych miejscach, w których Twoje ciało wywiera większy nacisk, będzie się zmiękczać, natomiast w chłodnych miejscach pozostanie sztywne, abyś mógł wygodnie odpocząć mając dobre podparcie.

  • Doskonały komfort

    TEMPUR oferuje szeroką gamę materacy i poduszek, aby zaspokoić poczucie absolutnego komfortu. Niezależnie od tego jakiego odczucia poszukujesz, z TEMPUR zawsze znajdziesz idealne rozwiązanie.

Inne produkty TEMPUR

Czy jesteś zainteresowany naszą ofertą poduszek anatomicznych lub innych produktów TEMPUR? Czy chcesz coś wiedzieć przed złożeniem zamówienia?

Znajdź najbliższy salon


Najnowsze artykuły

Gdy boli szyja podczas używania poduszki zdrowotnej

Kupiliście poduszkę ortopedyczną i od tego czasu cierpicie na ból kręgosłupa szyjnego albo od tego czasu źle śpicie? Nie jesteście pewni, czy kupiliście odpowienią poduzskę? Na wszytkie pytania odpowiedzą  specjaliści z Centrum zdrowego snu. Niketórzy ludzie twierdzą, że dopiero po…

więcej

Pomysły i triki na bezsenność

Wstawajcie i zasypiajcie zawsze w jednakowym czasie - nawet w weekend.  Nie śpijcie w ciągu dnia. Cztery godziny przed spaniem nie pijcie napojów z kofeiną - kawę, herbatę, colę. Dwie godziny przed spaniem nie pijcie alkoholu i nie palcie. Jeżeli was palenie uspokaja,…

więcej