powrót do listy artykułów

Gdy boli szyja podczas używania poduszki zdrowotnej

Kupiliście poduszkę ortopedyczną i od tego czasu cierpicie na ból kręgosłupa szyjnego albo od tego czasu źle śpicie? Nie jesteście pewni, czy kupiliście odpowiednią poduszkę? Na wszystkie pytania odpowiedzą  specjaliści z Centrum zdrowego snu.

Niektórzy ludzie twierdzą, że dopiero po zakupie i spaniu na poduszce anatomicznej zaczęli cierpieć na ból pleców i szyi. Wybrali nie odpowiedni kształt albo rozmiar poduszki albo czy po jakimś czasie ból ustąpi?

Przyczyny mogą być dwie. Niedogodnie dobrany kształt lub rozmiar poduszki. Drugą, bardzo częstą przyczyną jest bardzo drastyczna wymiana klasycznej poduszki na poduszkę anatomiczną. Człowiek, który całe życie śpi na miękkiej poduszce z pierza musi nową poduszkę anatomiczną oswoić. Mięśnie szyi są przyzwyczajone do anatomicznie niepoprawnej pozycji i kiedy zaczniemy spać na poduszce zdrowotnej, która zmusza ciało do anatomicznie poprawnej pozycji, reakcją często jest ból kręgosłupa szyjnego, mięśni szyi i kręgosłupa. Problemy powinny w ciągu 14 dni zniknąć.

Dlaczego kupić poduszkę anatomiczną?  Mają jakieś niedogodności czy nie?

Poduszkę anatomiczną warto kupić przede wszystkim jeżeli mamy problemy z kręgosłupem szyjnym, ale także jako prewencję, zapobiegając tym problemom. Zapewniają doskonałe podparcie głowy i szyi. Są odpowiednie dla wszystkich, którzy chcą spać komfortowo i zdrowo. Poduszki anatomiczne wykonane są najczęściej z termoelastycznej, tzw. leniwej pianki, wrażliwej na nacisk i temperaturę. To znaczy, że przy kontakcie z głową i szyi poduszka doskonałe dopasowuje się do kształtu głowy i szyi i zapewnia doskonałe podparcie. Poduszki są wyposażone w pokrowce zdejmowane, które można prać w temperaturze 60°C. Jedyną niedogodnością może być tylko ich wyższa cena.

 polstar anatomický 

Są poduszki anatomiczne odpowiednie dla wszystkich?

Poduszki są oferowane w różnych kształtach i rozmiarach, dla wszystkich pozycji spania. Odpowiednią poduszkę dla siebie powinien znaleźć każdy.

Są poduszki anatomiczne odpowiednie dla wszystkich pozycji spania? Nawet na brzuchu?

W ofercie są różne kształty poduszek anatomicznych, każda dla innej pozycji spania. Niektóre są przeznaczone do spania na boku i na plecach, niektóre dla spania  tylko na boku lub tylko na brzuchu.Są także komfortowe poduszki, których można używać do spania w jakiejkolwiek pozycji spania bez utraty ich właściwości ortopedycznych.

Czy różnica przy tych poduszkach dotyczy ich kształtu czy chodzi tylko o to, co jest dla ich użytkownika przyjemne?

Kształt poduszki jest ważny dla pozycji spania. Najlepsze właściwości ortopedyczne ma poduszka z kształtem podwójnej fali. Jeżeli macie problemy zdrowotne i cierpicie na ból kręgosłupa szyjnego, tak najlepiej wybrać tą poduszkę.

Czy poduszka anatomiczna może minimalizować niedogodności nieodpowiedniego albo starego materaca?

Poduszka anatomiczna ma pozytywne działanie tylko w okolicy głowy, szyi i ramion, nie ma zasadniczego wpływu na sen na starym lub nieodpowiednim materacu. Dobrze dobrany materac jest najważniejszy dla komfortowego i zdrowego snu.

Które poduszki są wśród klientów najpopularniejsze?

Najbardziej popularna jest anatomiczna poduszka TEMPUR Original (na obrazku) ze względu na swoje wybitne właściwości ortopedycznych. Pomaga zapobiegać bólom kręgosłupa szyjnego.

Jaka poduszka jest odpowiednia dla dzieci? Są dla nich odpowiednie poduszki zdrowotne? Różnią się rozmiarem?

Dla dzieci dobra jest którakolwiek poduszka anatomiczna, trzeba wybierać najniższy rozmiar. Poduszki różnych rozmiarów oferuje marka TEMPUR.


Najnowsze artykuły

Pomysły i triki na bezsenność

Wstawajcie i zasypiajcie zawsze w jednakowym czasie - nawet w weekend.  Nie śpijcie w ciągu dnia. Cztery godziny przed spaniem nie pijcie napojów z kofeiną - kawę, herbatę, colę. Dwie godziny przed spaniem nie pijcie alkoholu i nie palcie. Jeżeli was palenie uspokaja,…

więcej

Skutki bezsenności i nadmiernego spania

Krótkoterminowy niedostatek spania Najczęściej spotykamy się z krótkotermninowym niedostatkiem snu, który nie ma wyraźniejszego wpływu na nasze zdrowie. Ludzki organizm ma bowiem autoregulacyjną zdolność kompensacji nidostatku snu z poprzedniej nocy. Podstatwowym symptomem…

więcej